Jungtinių Tautų pareigūnai reikalauja atšaukti egzekuciją dviem LGBTQ+ teisių aktyvistėms Irane

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Jungtinių Tautų pareigūnai reikalauja atšaukti egzekuciją dviem LGBTQ+ teisių aktyvistėms Irane

Tre, 10/05/2022 - 12:30
Kategorija:
0 komentarų

Jungtinių Tautų (JT) atstovai paragino Iraną atšaukti suplanuotą egzekuciją dviem moterims, LGBTQ+ teisių aktyvistėms, praneša GayTimes. 

Rugsėjo 4 d. Hengaw žmogaus teisių organizacija pranešė, kad Urmijos teismas Zahra Sedighi-Hamadani ir Elham Choubdar pripažino kaltomis dėl „korupcijos“. Kraupus nuosprendis buvo priimtas po to, kad Urmijos prokuroras sausį apkaltino dvi moteris „homoseksualumo ir krikščionybės propagavimu“ ir „bendravimu su Islamo Respublikai besipriešinančia žiniasklaida“.

Sedighi-Hamadani ir Choubdaral taip pat buvo nuteistos dėl kaltinimų prekyba žmonėmis, nes jos padėjo persekiojimų vengiantiems asmenims palikti šalį.

„Mes griežtai smerkiame mirties bausmę poniai Sedighi-Hamadani ir poniai Choubdar ir raginame valdžios institucijas atidėti jų vykdymą ir kuo greičiau anuliuoti bausmes“, – sakė Jungtinių Tautų pareigūnai.

Prie JT ekspertų raginimų pakeisti moteris prisidėjo ir Europos Sąjunga. „ES iš esmės visada ir bet kokiomis aplinkybėmis priešinasi mirties bausmei ir siekia jos visuotinio panaikinimo“, – sakė ES užsienio politikos vadovo Josepo Borrellio atstovas spaudai Peteris Stano. - „ES taip pat griežtai priešinasi visų formų seksualinės orientacijos ir lytinės tapatybės kriminalizavimui“.

JT taip pat paprašė valdžios institucijų ištirti nežmoniškas sąlygas ir elgesį, kurį Sedighi-Hamadani patyrė būdama dantų gydymo centre po jos suėmimo spalį.

„Raginame Irano valdžios institucijas ištirti įtariamą netinkamą elgesį su ponia Sedighi-Hamadani suėmimo metu, jos priverstinį dingimą 53 dienoms ir teisminių institucijų nesugebėjimą užtikrinti tinkamą abiejų moterų bylų procesą, kas tai taip pat galėjo pažeisti jų teises į teisingą teismą, be kitas žmogaus teises“, – teigė ekspertai. - „Raginame Iraną panaikinti mirties bausmę ir bent jau susiaurinti jos taikymo sritį, kad ji būtų taikoma tik nusikalstamiems veiksmams, kurie atitinka sunkiausių nusikaltimų pobūdį“.

„Valdžios institucijos turi laikytis tarptautinių įsipareigojimų užtikrinti, kad visi žmogaus teisių gynėjai Irane galėtų vykdyti taikią ir teisėtą veiklą, nebijodami persekiojimo ar keršto, įskaitant tuos, kurie dirba su jautriais klausimais, tokiais kaip seksualinė orientacija ir lytinė tapatybė“, - teigiama pareiškime.

Šiuo metu JT ekspertai atidžiai stebi situaciją ir palaiko ryšius su šalies valdžios institucijomis.