LGBTQ+ aktyvistės Irane nuteistos mirties bausme už „homoseksualumo propagavimą“

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

LGBTQ+ aktyvistės Irane nuteistos mirties bausme už „homoseksualumo propagavimą“

Pir, 09/05/2022 - 12:00
Kategorija:
0 komentarų

Kurdų žmogaus teisių organizacijos „Hengaw“ duomenimis, 31 metų Zahra Sediqi Hamedani ir 24 metų Elham Chubdar buvo nuteisti mirties bausme už „korupciją“ skatinant homoseksualumą.

Abi moterys šių metų sausį buvo apkaltintos dėl „homoseksualumo propagavimo“, taip pat „krikščionybės propagavimo“ ir „bendravimo su Islamo Respublikai papalankia žiniasklaida“, praneša PinkNews.

Zahra Sediqi Hamedani buvo sulaikyta, kai ji 2021 m. spalį bandė pabėgti iš šalies.

„Mes dar kartą raginame Irano valdžios institucijas dekriminalizuoti tos pačios lyties asmenų seksualinius santykius; nedelsiant paleisti visus sulaikytuosius dėl jų tapatybės arba už LGBTI teisių gynimą ir priimti teisės aktus, kuriais būtų gerbiamos ir apsaugotos LGBTI žmonių teisės“, - sakoma „Amnesty International“ pranešime.

„Amnesty International“ laiške Irano vyriausiajam teisėjui pareikalavo paleisti LGBTQ+ aktyvistę, tačiau į jį neatsižvelgta.

Pranešama, kad Zahra Sediqi Hamedani  per 10 mėnesių sulaikymą neturėjo galimybės susisiekti su advokatu.

Pagal 2013 m. Irano islamo baudžiamąjį kodeksą tos pačios lyties asmenų santykiai yra kriminalizuoti ir baudžiami plakimu arba mirties bausme. Net ir nebuvo sekso, LGBTQ+ žmonės taip pat gali būti suimti dėl kitokio elgesio - „tokio kaip bučiavimasis ar geidulingas prisilietimas“.

Jų bendrą bylą svarstė Revoliucinis teismas Urmijoje, Irane, kuris priklauso ypatingai islamo teismų sistemai šalyje. Šiuo metu jie laikomi Urmijos centriniame kalėjime.