Lenkijos trans baiminasi, kad jie taps dešiniųjų taikiniu

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Lenkijos trans baiminasi, kad jie taps dešiniųjų taikiniu

Pir, 08/29/2022 - 18:39
Kategorija:
0 komentarų

Lenkijoje trans piliečiai baiminasi, kad prieš kitų metų parlamento rinkimus jie taps pagrindiniu dešiniojo sparno polinių jėgų taikiniu. O tokių signalų jau yra. Kai Varšuva surengė LGBTQ+, konservatyvios partijos „Teisė ir teisingumas“ pirmininkas Jarosławas Kaczyńskis  susitikime su rinkėjais išreiškė savo panieką trans žmonėms.

„Turime elementarių biologijos žinių, žinome, kad lytis nulemta chromosomų lygmeniu. … Ekstremaliais atvejais reikia atlikti operaciją, bet tai nereiškia, kad po šios operacijos vyras bus moteris, o moteris – vyras“, – sakė partijos pirmininkas.

Tuo jis neapsiribojo. Pažvelgė į laikrodį ir pasakė: „Dabar pusė penkių; anksčiau buvau vyras, bet dabar esu moteris“.

Nuo to laiko J. Kaczyńskis kelis kartus kalbėjo šia tema - tyčiojosi iš vardo keitimo ir trans žmones vadino „nenormaliais“.

Tai, kad trans žmonės gali tapti kitu taikiniu rodo ir visuomenės apklausos. Lenkai vis palankiau žiūri į gėjus, o juk būtent pasisakymai ir išpuoliai prieš juos padėko šalies prezidentui užsitikrinti antrąją kadenciją. Dabar tais pačiais argumentais pasiekti buvusių rezultatų būtų sunkiau.

Lenkijos politikas Krzysztofas ​​Śmiszekas sako, kad Lenkijos visuomenėje „homofobija nebeatliepia kaip anksčiau“.

„2022 m. Lenkija nėra taip lengva manipuliuoti homofobija... Kaczyńskis sąmoningai pasirinko ne visą LGBT grupę, o tik translyčius žmones“, – sakė jis.

Emilia Wiśniewska, Lenkijos organizacijos „Trans-Fuzja“ narė sako, kad trans žmones pulti yra lengviau nei kitus.

„Daugelis žmonių jau pažįsta ką nors, kas yra gėjus ar biseksualus, ir sunku priversti žmones neapkęsti savo draugų ar kaimynų“, – sakė ji „The Guardian“. - „Trans žmonės vis dar mažiau suprantami ir mažiau priimami, todėl esame geresnis taikinys“.