T. Kirša: homoseksualūs žmonės Lietuvoje vis dar patiria atskirtį

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

T. Kirša: homoseksualūs žmonės Lietuvoje vis dar patiria atskirtį

Ant, 07/19/2022 - 15:45
Kategorija:
0 komentarų

Tomas Kirša kalbėdamas Delfi laidoje sako, kad jis mato dvi pagrindines problemas, su kuriomis Lietuvoje susiduria LGBT asmenys. Pirmasis - teisiniai klausimai. Antrasis - LGBTQ+ žmonių atskirtis, kurią bendruomenės nariai patiria iš kolegų, draugų, artimųjų arba iš viso nepažįstamų žmonių.

Tomas sako, kad jis turi slėpti savo santykius viešumoje. To nedarant - rizikuojama sulaukti smurto.

„Tai nutiko prieš porą metų. Mus užpuolė tuometinio gyvenamojo būsto laiptinėje. Byla yra nagrinėjama, dabar perduota į kitą instanciją. Nors pirmoje instancijoje laimėjome, dabar judame toliau. Ir vis tiek atsakovas nesutinka su jam pareikštais kaltinimais bei paskirta bausme. Nuo to laiko nebesame tokie atviri, bet vis tiek jaučiamės saugiai, susikūrėme tą saugumą“, – Delfi pasakoja pašnekovas.

Pašnekovas pažymi, kad Vilnius pasižymi didesne tolerancija, tačiau mažesniuose miesteliuose LGBTQ+ žmonės susiduria su dar didesne diskriminacija. Jis dalija ir patarimus kaip susikurti saugų socialinį burbulą, kuris leistų gyventi pilnavertį gyvenimą.

„Pirmas dalykas - neslėpti sau ir nemeluoti sau“, - sako Tomas. - „kitas dalykas - susirasti kam tu gali pasipasakoti kas tu esi“.

Vaikinas pažymi, kad Lietuvoje trūksta ir LGBTQ+ šeimos narių teisinio pripažinimo.

„Lietuvoje su savo vyru mes esame tik kambariokai. Kai tuo pačiu metu Portugalijoje mes esame sutuoktiniai“, - įvardija esminį skirtumą Tomas.