+
Čia pateikiama informacija skirta asmenims nuo 18 metų.
Man jau yra 18 metų
Man dar nėra 18 metų

14 JAV valstijų vis dar nepanaikinti „akmens amžiaus“ įstatymai. Draudžia net oralinį seksą, masturbuotis

Skaitymo laikas
3 minutes
Perskaityta

14 JAV valstijų vis dar nepanaikinti „akmens amžiaus“ įstatymai. Draudžia net oralinį seksą, masturbuotis

Ket, 07/14/2022 - 19:00
Kategorija:
0 komentarų

Tuo sunku patikėti, bet taip, net 14 valstijų Jungtinėse Amerikos Valstijose vis dar draudžia tam tikros rūšies seksą. Nepaisant, kad šiomis įstatymų nuostatomis niekas nebesivadovauja - po teisės į abortus atšaukimo JAV kyla diskusijos - o kas jeigu?

Jungtinėse Amerikos Valstijose netylant kalboms, kad gali būti peržiūrėti ir kiti Aukščiausio Teismo sprendimai - susirūpinta, kad tos pačios lyties asmenų seksas vėl gali būti kriminalizuotas, o kai kuriais atvejais už tai grėstų ir atsakomybė. Grėsmė kyla ir heteroseksualių porų tam tikro tipo seksui, ypač - jei jo paskirtis nėra pradėti naują gyvybę.

JAV valstijų įstatymų leidėjai neretai neskuba taisyti įstatymų, nors jie ir nustoja galioti dėl tam tikrų centrinės administracijos ar teismų priimtų sprendimų. Šiuo metu susirūpinta, kad net 14 valstijų vis dar galioja „akmens amžių“ menantys įstatymai dėl sodomijos. Out.com pateikia šių valstijų sąrašą:

 • Florida

Florida draudžia „nenatūralius ir gašlius poelgius“. Čia lytiniai aktai, kurių tikslas nėra apvaisinti, yra antrojo laipsnio nusižengimas.

 • Džordžija

Džordžijos antisodomijos įstatymas apibrėžia šį veiksmą kaip nusižengimą, kuomet asmuo „atlieka arba dalyvauja bet kokiam seksualiniam akte, susijusiam su vieno asmens lytiniais organais ir kito žmogaus burna ar išange“. Taigi net skirtingų lyčių asmenų oralinis seksas čia yra draudžiamas.

 • Kanzasas

Kanzasas yra viena iš trijų valstijų, kuriose antisodomijos įstatymai taikomi tik tos pačios lyties asmenų aktams. Kriminalinė sodomija Kanzase apibrėžiama kaip žvėriškumas, nepilnamečių žmonių išpuoliai ir „sodomija tarp 16 metų ar vyresnių asmenų ir tos pačios lyties atstovų“.

 • Kentukis

Kentukio antisodomijos įstatymas kalba apie tuos pačius dalykus, kaip ir išžaginimo atveju. Čia rašoma, kad sodomija yra tuomet, kai asmuo „užsiima netinkamais lytiniais santykiais“, todėl pagal šį įstatymą būtų galima net abipusiu sutarimu atliekamą tos pačios lyties asmenų seksą prilyginti išžaginimui. Netinkamas lytinis aktas čia apibrėžiamas kaip „bet koks seksualinio pasitenkinimo veiksmas, susijęs su vieno asmens lytiniais organais ir kito žmogaus burna ar išange; arba svetimo objekto, kuriuo manipuliuoja kitas asmuo, įsiskverbimas į vieno žmogaus išangę“.

 • Luiziana

Luizianos įstatymas draudžia „nenatūralų kūnišką žmogaus poravimąsi su kitu tos pačios ar priešingos lyties asmeniu“. Įstatyme rašoma, kad betikslė ejakuliacija „nėra būtina; ir, kai žmogus padaro jį su kitu, pasinaudojęs vieno iš bet kurios lyties nusikaltėlių lytiniais organais, to pakanka nusikaltimui konstatuoti“. Tai reiškia, kad net masturbacija čia yra nusikaltimas.

 • Merilandas

Merilendo įstatymai draudžia „nenatūralią ar iškreiptą seksualinę praktiką“, kuri apima „kito asmens ar gyvūno lytinio organo paėmimą į burną“, „asmens lytinio organo įkišimą į kito asmens ar gyvūno burną“ ir bet kokios kitos „nenatūralios ar iškreiptos seksualinės praktikos su kitu žmogumi ar gyvūnu“ vykdymą. Akivaizdu, kad ir čia oraliniam seksui vietos nėra.

 • Masačusetsas

Masačusetso sodomijos įstatymas draudžia „nenatūralius ir palaidūniškus veiksmus“ ir už juos baudžiama bauda arba „kalėjimu valstijos kalėjime ne ilgiau kaip penkerius metus arba kalėjime arba pataisos namuose ne ilgiau kaip dvejus su puse metų“.

 • Mičiganas

Mičiganas turi net kelis įstatymų prieš sodomiją. Čia teigiama: „Kiekvienas asmuo, padaręs bjaurų nusikaltimą gamtai su žmonėmis ar su bet kokiu gyvūnu, yra kaltas dėl nusikaltimo“. Valstybė taip pat draudžia „didelį nepadorumą“ tarp tos pačios lyties ir skirtingos lyties porų.

 • Minesota

Sodomijos apibrėžimas Minesotoje yra „kūniškas bet kurio žmogaus pažinimas per išangę, per burną ar su burna“. Įstatyme taip pat nurodyta, kad kiekvienas, „savanoriškai įsitraukiantis į sodomiją su kitu asmeniu arba pasiduodantis ja“ daro nusikaltimą. Taigi ir čia oraliniam seksui ne vieta.

 • Misisipė

Kaip ir daugelyje kitų valstijų, Misisipės antisodomijos įstatymas taikomas seksui tiek su žmonėmis, tiek su gyvūnais. Už tai gresia iki 10 metų nelaisvės.

 • Šiaurės Karolina

Šiaurės Karolinos „nusikaltimo gamtai“ įstatyme teigiama, kad sodomijos vykdymas „su žmonėmis ar žvėrimi“ yra I klasės nusikaltimas.

 • Oklahoma

Oklahomos įstatyme teigiama, kad „kiekvienas asmuo dėl bjauraus nusikaltimo gamtai, padaryto su žmonėmis arba su žvėrimi, yra kaltas dėl nusikaltimo, už kurį baudžiama įkalinimu valstybės pataisos namuose ne ilgiau kaip dvidešimčiai (20) metų“.

 • Pietų Karolina

Pietų Karolina yra vienintelė valstija, turinti konkretų įstatymą tik dėl analinio sekso. Jame nurodoma, kad „kas padarys bjaurų nusikaltimą su žmonėmis ar žvėrimis, bus pripažintas kaltu dėl nusikaltimo ir bus įkalintas penkeriems metams pataisos namuose arba turės sumokėti ne mažesnę kaip penkių šimtų dolerių baudą arba, teismo nuožiūra, bus taikomos abi priemonės“.

 • Teksasas

Teksaso įstatymas yra iš ties homofobiškas ir nukreiptas išskirtinai prieš tos pačios lyties atstovus. Įstatymas sako, kad bet kas gali būti apkaltintas sodomija, jei užsiima „nukrypstančiais seksualiniais santykiais“ (apibrėžiama kaip „bet koks kontaktas tarp bet kurio vieno žmogaus lytinių organų dalies ir kito asmens burnos ar išangės; arba kito asmens lytinių organų ar išangės naudojant daiktą“) su tos pačios lyties atstovu.