Masinės tos pačios lyties asmenų vestuvės Meksikoje meta iššūkį diskriminacijai

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Masinės tos pačios lyties asmenų vestuvės Meksikoje meta iššūkį diskriminacijai

Pen, 07/01/2022 - 08:30
Kategorija:
0 komentarų

Tos pačios lyties asmenys gali tuoktis 27 Meksikos valstijose iš 32. Tokią teisę net du kartus patvirtino ir Meksikos Aukščiausiasis Teismas. Praėjusią savaitę daugybe porų susirinko šalies sostinėje, kad galėtų dalyvauti masinėse vestuvėse, praneša NBCnews.

Šalia sostinės civilinės metrikacijos pastato maždaug 100 tos pačios lyties porų susitrinko tik tam, kad galėtų įteisinti savo santykius ir pasidalinti pirmuoju vestuviniu bučiniu.

Susikibę rankomis vaikščiodami po miestą dieną prieš savo vestuves Marcelo ir Villalobos prisipažino, kad jautėsi neužtikrintos. Meilės demonstravimas tarp tos pačios lyties porų sostinėje yra įprastas dalykas, tačiau jos gyvena regione ir joms buvo sunku atsikratyti nerimo.

„Jaučiuosi nervinga“, – sakė 30-metė informatikos studijas baigusi Villalobos.

„Su santuokos liudijimu lengviau“, - sakė Marcelo. - „Jei kas nors atsitiks man arba jai, turėsime įrodymų, kad esame šeima“.

Elihú Rendón, 28 metų administracijos darbuotojas ir Javier Vega Candia, 26 metų teatro mokytojas, užaugo Meksiko mieste ir jiems atsiskleisti nebuvo taip sudėtinga.

„Esame mieste, kuriame mums suteikiamos visos teisės ir galimybės, įskaitant šias bendruomenines LGBT vestuves“, – sakė Vega Candia, ištiesdama Elihú ranką, kad parodytų žiedą, kurį jam padovanojo prieš pat jiems pradedant gyventi kartu.

„Džiaugiuosi, kad gimiau šiame mieste, galvodamas, kad turime šias teises, o ne kitoje šalyje, kur galime būti nužudyti“, – sakė Vega Candia.

Meksika, Brazilija ir Argentina pirmauja Lotynų Amerikoje pagal tos pačios lyties asmenų santuokų skaičių.

Meksikos LGBTQ+ koalicijos lyderė Mariaurora Mota sakė, kad judėjimas vis dar siekia užtikrinti visoje Meksikoje teisę pakeisti savo lytį, turėti prieigą prie sveikatos priežiūros ir socialinės apsaugos.