Visuomenė daužo LGBTQ+ vaikų gyvenimus. Beveik pusę jų bijo būti užpulti

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Visuomenė daužo LGBTQ+ vaikų gyvenimus. Beveik pusę jų bijo būti užpulti

Sek, 06/12/2022 - 20:00
Kategorija:
0 komentarų

47 proc. LGBTQ+ paauglių teigia, kad mokykloje slepia sako seksualinę orientaciją, skelbia LRT. Europos Sąjungoje šis skaičius gerokai mažesnis - 28 proc. Šie skaičiai tik iš dalies iliustruoja kokį visuomenės spaudimą patiria LGBTQ+ paaugliai priversti kurti alternatyvaus „aš“ gyvenimą.

Tik 16 proc. paauglių Lietuvoje atviri aplinkiniams dėl savo seksualinės orientacijos orientacijos. Lyginant su Europos Sąjunga, ten tokių vaikų yra apie 47 proc. 41 proc. Lietuvos LGBTQ+ paauglių bijo, kad gali būti užpulti arba įžeisti.

„Šiais aspektais atsiliekame, mūsų paaugliai nesijaučia saugiai“, – pabrėžė psichologė, viena iš iniciatyvos „Sąmoninga šeima“ įkūrėjų, Lietuvos psichologų sąjungos narė ir lektorė Miglė Motiejūnė.

Ji atkreipė dėmesį, kad LGBTQ+ jaunuoliai pasižymi du kartus didesniu polinkiu į nuotaikos ir nerimo sutrikimus, lyginant su heteroseksualiais bendraamžiais. 49 proc. LGBTQ+ paauglių Lietuvoje per pastarąsias savaites daugiau nei pusę laiko jautė depresijos simptomus.

„Tai atspindi visuomenės reakcijas, kad mums sunku priimti tai, kas yra dalis buvimo žmogumi, mums trūksta švietimo lytiškumo klausimu – ne tik vaikams ir paaugliams“, – konferencijoje „Lytiškumo ugdymo vizija“ pabrėžė M. Motiejūnė.

Pasak psichologės, tokios tendencijos rodo, kad LGBTQ+ mokiniai nuolatos patiria įtampą.

„Jei mano kūnas yra streso būsenos, pasiruošęs gintis, kautis ir kitaip kovoti už savo gyvybę, jis tikrai nėra pasiruošęs mokytis. Mūsų ugdymo sistema ne tik nešviečia mūsų vaikų lytiškumo tema, bet iš esmės nepadeda jiems mokytis, nes jie nebegali to daryti dėl to, kad nesijaučia saugūs“, – vardijo M. Motiejūnė.

 

Psichologinė pagalba

8 800 28888 Jaunimo linija, Emocinė parama teikiama jaunimui, Budi savanoriai konsultantai

Kasdien Visą parą

116 111 Vaikų linija, Emocinė parama teikiama vaikams, paaugliams, Budi savanoriai konsultantai, profesionalai

Kasdien 11:00 - 23:00