Galimybės nebuvimas įteisinti santykius veja LGBTQ+ poras iš Lietuvos
Lietuvoje ar užsienyje? Apie pasirinkimą kur gyventi galvoja daugelis LGBTQ+ žmonių. Galėdami keliauti - jie mato kokias teises bendruomenės nariai turi užsienyje ir gali palyginti situaciją su Lietuvos realijomis. Viena iš svarbių klausimų - santuokos galimybė.
„Mane pristatė kaip Amerikos lietuvį ir juo esu, bet aš kitoks (tardamas šiuos žodžius jis ištraukė iš kišenės vyšninį Lietuvos pasą – red. past.) – aš skirtingas tuo. Esu laimingiausias Lietuvos pilietis vien dėl to, kad turiu tą (tuo metu jis ištraukė tamsiai mėlyną JAV pasą – red. past.), bet turiu ir tą (parodė vestuvinį žiedą ant kairiosios rankos bevardžio piršto – red. past.), nes esu susituokęs su vyru.
Taip išėjo, nes turiu tą (vėl iškėlė JAV pasą). Man smagu, jei naudoju tą (Lietuvos pasą – red. past.) ir sutuoktinis stovi šalia, paduoti taip, kad matytųsi žiedas.“, - sako Baltic Pride renginiuose dalyvavęs Auris Jarašūnas.
Ir nereikia taip toli ieškoti - santuokas LGBTQ+ žmonėms galima sudaryti ir Austrijoje, Belgijoje, Danijoje, Suomijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Airijoje, Liuksemburge, Maltoje, Nyderlanduose, Portugalijoje, Ispanijoje ir Švedijoje.
Tuo tarpu Lietuvoje vis dar kalbama apie kažkokią "keistą" partnerystės formą, kuri nesprendžia daugelio LGBTQ+ bendruomenei būtinų klausimų.
GayLine.LT kalbintas Aurimas sako, kad jis šiuo metu svarsto palikti Lietuvą.
"Penkis metus gyvename su draugu ir matome, kad Lietuvos politika "murkdosi mėšle". Tas pats per tą patį. Tos diskusijos - jos žeidžia ir atidengia senas žaizdas iš mūsų asmeninio gyvenimo. Jau pradeda tai atsibosti. Norisi ramybės ir saugumo", - sako Aurimas.
Pasak jo, pora galvoja vykti gyventi į Amsterdamą.
- Prisijunkite arba užsiregistruokite jei norite komentuoti