Birželio 3 d. - Nepatogus kinas - naktinis filmo seansas

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Birželio 3 d. - Nepatogus kinas - naktinis filmo seansas

Pen, 06/03/2022 - 11:00
Kategorija:
0 komentarų

Nepatogus kinas kartu su gallery 1986 pristato filmo „KIKI“ peržiūrą ir diskusiją tema: naktinė kultūra ir LGBTQ+ bendruomenė. Durys atsidaro nuo 19:30. Filmo peržiūra vyks iki 23 val.

"KIKI" (Švedija, JAV, 2016 m., 94 min.) filmo anonsas:

 

Praėjus dvidešimt penkeriems metams po Jenny Livingston dokumentinio filmo „Paris is Burning“ pasirodymo, kuriame pristatoma devintojo dešimtmečio Harlemo ballroom scena, dokumentinis filmas „KIKI“ pasakoja apie jaunų lotynų ir afroamerikiečių LGBTQ+ bendruomenę šių dienų Niujorke, kuriai naktinė rampų šviesos trauka leidžia atrasti bendrumo jausmą ir saugią erdvę saviraiškai. Nepaisant negailestingos kasdienybės metamų išbandymų, charizmatiški filmo veikėjai ir jų gyvenimo istorijos spinduliuoja KIKI scenoje, o kuriami pasirodymai išlaisvina iš lyčių stereotipuose įstrigusių meno formų.

 

Diskusijos metu pašnekovai aptars aktualijas, istoriją, saugumą, iššūkius, laimėjimus, vietines ir tarptautines praktikas nakties kultūros LGBTQ+ bendruomenės kontekste.

𝗩𝗶𝗸𝗮 𝗠𝗮𝘁𝘂𝘇𝗮𝗶𝘁𝗲̇ - prisideda prie SapfoFest organizavimo, inicijavo Queer moterų DJ kolektyvą. Vėliau, prisidėjo prie “Kaunas Pride” organizavimo, o dabar nagus įkišo ir į “We Are Propaganda” reikalus, kur rūpinasi ne tik vakarėlio programa, bet ir tinkamu saugesnės erdvės kūrimu visiems queer žmonėms ir draugams.

𝗗𝗼𝘃𝗶𝗹𝗲̇ 𝗟𝗮𝗽𝗶𝗻𝘀𝗸𝗮𝗶𝘁𝗲̇ - aktyviai įsitraukus į Queer kultūrinį (ir) underground’inį
gyvenimą organizuojant vakarėlius, SapfoFest. Prisidėjo prie Queer, feministinių ir eksperimentinių kino festivalių Europoje organizavimo Priklauso Queer moterų DJ kolektyvui. Rašo poeziją bei prozą.

𝗘𝗱𝘃𝗶𝗻𝗮𝘀 𝗚𝗿𝗶𝗻 - kuratorius, meno vadybininkas ir kultūros žurnalistas. Kauno menininkų namų rezidencijų programos kuratorius. Kontrkultūrinio queer kultūros judėjimo “We Are Propaganda” iniciatorių ir kuratorių, socialinio centro “Emma” (kairiosios politinės minties ir alternatyvios kultūros erdvės) kolektyvo narys. Querelle pseudonimu kuria terrorist Drag DJ performansus.

𝗩𝗶𝗸𝘁𝗼𝗿𝗶𝗷𝗮 𝗞𝗼𝗹𝗯𝗲𝘀̌𝗻𝗶𝗸𝗼𝘃𝗮 - prisideda prie nepriklausomo, bendruomeniškai išlaikomo socialinio centro “Emma”, Gegužės 1-osios profesinės sąjungos veiklų. Organizuoja Queer festivalį "Kreivės" ir “Kaunas pride”.

𝗗𝗲𝗻𝗶𝘀𝗮𝘀 𝗞𝗼𝗹𝗼𝗺𝘆𝗰𝗸𝗶𝘀 - geriausias jaunasis “ArtVilnius’21” menininkas, žmogaus teisių aktyvistas, tarpdisciplininio meno kūrėjas. Aktorius - vaidino “Nuo Lietuvos nepabėgsi” (rež. R. Zabarauskas, 2016) ir kituose filmuose.

____

06;;03 programa:
19:30 – durys
20:00 – diskusija ^naktinė kultūra ir LGBTQ+ bendruomenė^
21:00 – filmo KIKI peržiūra, filmas rodomas su lietuviškais subtitrais

Bilietus įsigyti galima ČIA.

Pirkdami bilietą į 06.03 filmo KIKI peržiūrą, taip pat galite įsigyti kombinuotą bilietą KINAS+ŠOKIAI ir dalyvauti 06.04 LGBTQ+ vakarėlyje/fundraiseryje ^We Are Propaganda^

—-
Renginį organizuoja: Nepatogus kinas ir gallery 1986
Renginį remia: Vilniaus miesto savivaldybė