Nebesinori sekso? Patarimai ką daryti

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Nebesinori sekso? Patarimai ką daryti

Ket, 03/17/2022 - 19:45
Kategorija:
0 komentarų

"Labai daug šiuolaikinių užimtų porų praranda intymų ryšį. Nepaprastai dažnai žmonės pirmenybę teikia darbui, savanorystei, mokslams, vaikams – bet kam, tik ne seksui, ir kartais tai trunka metų metus. Savo kabinete tai matau nuolat, ir dauguma tokių porų šią problemą puikiai slepia nuo aplinkinių, manančių, kad šių žmonių gyvenimas tobulas. Dėl šios klaidingos nuomonės tokios poros gali jaustis izoliuotos, kai tyliai kenčia", - savo knygoje „Mažiau barnių, daugiau meilės“ rašo filosofijos mokslų daktarė ir profesionali klinikinė konsultantė Gina Senarighi. Jos praktinių patarimų knygą neseniai lietuvių kalba išleido leidykla „Liūtai ne avys“.

Dar viena problema yra ta, kad poros mano, jog jų seksualinis gyvenimas tiesiog ims ir pagerės nededant jokių pastangų, ir tai ne visados tiesa. Priešingai nei skelbia populiarūs mitai, seksualiniam ryšiui, kaip ir bet kuriam kitam sveikų santykių aspektui, reikia dėmesio, jei norime, kad jis išliktų tvirtas. Kuo pora labiau užsiėmusi, tuo sunkiau (tačiau ir svarbiau) rasti laiko erotikai.

Spręskite problemą:

  • Prieš pradėdami, greitai abu pasitikrinkite savo fizinę ir psichinę būseną. Ar kuris nors iš jūsų alkanas arba pavargęs? Jei taip, pirmiausia patenkinkite šiuos pagrindinius poreikius, paskirdami kitą laiką pokalbiui.
  • Raskite ramią vietą, kur niekas neblaškytų. Galbūt verta išeiti iš namų ir pasivaikščioti parke, o gal net pasikalbėti automobilyje. Seksualines problemas lengviau aptarti ten, kur nėra erotinių dirgiklių.
  • Atidžiai stebėkite, kaip subtiliai jūsų kūnas parodo, ar esate nusiteikęs intymiai suartėti. Dėmesingas poreikių įsisąmoninimas tokiomis akimirkomis gali labai pasitarnauti.
  • Išreikškite dėkingumą už ankstesnius seksualius potyrius ir ateities fantazijas. Ankstesnės erotinės patirties prisiminimai ir fantazavimas drauge neužsiimant seksu padeda daugumai porų pakurstyti geismą. Tačiau taip pat labai svarbu skirti laiko fiziniam ryšiui, net jei tai nesibaigia seksu. Tai irgi padės pakeisti įprastus seksualinio elgesio modelius.
  • Išsiaiškinkite, kaip jūsų paties mintys trukdo seksualiai suartėti. Net pozityviausiai nusiteikusios poros įsisuka į užburtą minčių ratą, taigi kartkartėmis reikia iš jo ištrūkti.
  • Nebijokite skirti „sekso pasimatymo“ ar „glamonių pasimatymo“, per kurį galėtumėte visą dėmesį skirti fiziniam ryšiui ir abiejų partnerių malonumui.

Kai kuriems iš mūsų gali būti sunku viso to imtis su tikru pasitikėjimu, kuris yra pagrindinis seksualumo elementas. Net poros, kurios iš pažiūros turi viską, gali stokoti pasitikėjimo, nes išsikelia pernelyg aukštus standartus ir visada jaučiasi jų neatitinkančios. Šią savaitę atkreipkite dėmesį, kas sustiprina jūsų seksualumą. Kai tik turėsite visą sąrašą, kasdien skirkite laiko šiems dalykams ir stiprinkite savo juslingumą.

Daugiau Delfi.