2023 m. moterų pasaulio futbolo čempionate rekordinis LGBTQ+ sportininkių skaičius

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

2023 m. moterų pasaulio futbolo čempionate rekordinis LGBTQ+ sportininkių skaičius

Sek, 07/16/2023 - 13:15
Kategorija:
0 komentarų

Liepos 20 – rugpjūčio 20 dienomis Australijoje ir Naujojoje Zelandijoje vyks pasaulio moterų futbolo čempionatas. Jame dalyvaus gausus būrys LGBTQ+ sportininkų.

„Outsports“ duomenimis apie 12 procentų sportininkų, kurie rungsis varžybose priklauso šiai bendruomenei. Tai yra dvigubai daugiau lyginant su 2019 m. analogišku renginiu.

Nors šiais metais rungtyniauja 32 komandos, o 2019 m. – 24, tendencija rodo, kad vis daugiau sportininkių ryžtasi nebeslėpti savo tapatybės.

Dauguma LGBTQ+ sportininkų atvyks iš Amerikos, Europos, Australijos ir Naujosios Zelandijos, kur bendruomenės padėtis yra ženkliai geresnį nei Artimuosiuose Rytuose, Afrikoje ir daugelyje Azijos šalių.

Nigerijoje ir Zambijoje LGBTQ+ žmonėms gresia įkalinimas. O štai Pietų Afrikoje homoseksualumas yra teisėtas daugiau nei 25 metus. Šiandien dvi moterys šalies komandoje atvirai sako priklausančios LGBTQ+ bendruomenei.

Bendruomenei priklauso ir du vyriausieji treneriai: Pia Sundhage iš Brazilijos ir Bev Priestman iš Kanados. Aštuonios komandos turės LGBTQ+ žaidėjas kapitones.

Būtent Brazilijos komanda turės gausiausią LGBTQ+ atstovavimą. Trečdalį šios šalies komandos, t.y. devynios sportininkės priklauso minėtai bendruomenei. Airija ir Australija turi po aštuonias, Švedija – septynias, o Nyderlandai – šešias sportininkes.