futbolas

Futbolininkui patyrus rasistinį išpuolį Brazilija valandai išjungė Kristaus Atpirkėjo statulos apšvietimą. Tyrimą atlieka Ispanijos prokurorai

Madrido „Real“ puolėjas, brazilas Vinicius Junior patyrė rasistinius užgauliojimus. Po Brazilijos pareikšto protesto tyrimą pradėjo prokurorai. Pranešama, kad keturi asmenys jau sulaikyti.

Vienintelis atviras gėjus profesionalas Anglijos futbolininkas Jake Daniels atskleidė suradęs „sielos draugą“

Aštuoniolikmetis futbolininkas Jake Daniels prisipažino, kad surado savo „sielos draugą“ Instagram tinkle. Maždaug prieš metus jo 46 metų partneris Mark atsiuntė jam pirmąją žinutę.

Lietuvoje žaidžiantis brazilas susidūrė su rasizmu: „Tokie veiksmai turi būti uždrausti“

Brazilas Henrique Sarmengue Devensas, šiame sezone žaidžiantis Vilniaus rajono „TransINVEST“ klube, rungtynių metu susidūrė su rasizmu. Nepaisant to, kad jis apie tai pranešė teisėjui – rungtynių protokole tai nebuvo pažymėta.

Trys žmonės suimti dėl homofobinio išpuolio per futbolo rungtynes

Šeštadienį trys futbolo sirgaliai buvo sulaikyti per Anglijos „Premier“ lygos rungtynes tarp „Wolverhampton“ ir Londono „Chelsea“. Rungtynių metu jie šaukė homofobines skanduotes. Futbolo komandos atsiprašė už šį incidentą.

Anglijos futbolo sirgaliui liepta nusirengti nuogai - vilkėjo vaivorykštės marškinėlius Katare

Anglijos komandos sirgalius Anthony Johnson papasakojo, kaip su juo elgėsi Kataro valdžia už tai, kad pasaulio čempionate vilkėjo „Pride“ marškinėlius. Antradienį vyras bandė patekti į Kataro „Al Bayt“ stadioną.

LGBTQ+, Ukrainą ir Irano moteris palaikantis aktyvistas paleistas po sulaikymo (foto, video)

35 metų Mario Ferri nors yra futbolininkas, gerokai labiau žinomas dėl protestų ir humanitarinės veiklos visame pasaulyje. Būtent jis Portugalijos ir Urugvajaus futbolo dvikovoje išbėgo į aikštę ir išreiškė palaikymą LGBTQ+ bendruomenei, Ukrainai ir Irano moterims. Jis buvo suimtas, bet netrukus - paleistas. Jam nebuvo pareikšti jokie kaltinimai.

Kataras uždraudė Vokietijos futbolo komandai nusileisti oro uoste dėl užrašo „Įvairovė laimi“

Vokietijos nacionalinė futbolo komanda buvo sugalvojusi būdą kaip išreikšti solidarumą su LGBTQ+ bendruomene, kuri yra persekiojama Katare. Deja jų planas neišdegė.