Monika Antanaitytė: partnerystės klausima Lietuva atsilieka ir nuo kai kurių Balkanų šalių

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Monika Antanaitytė: partnerystės klausima Lietuva atsilieka ir nuo kai kurių Balkanų šalių

Ant, 06/13/2023 - 15:30
Kategorija:
0 komentarų

Lietuvos gėjų lygos projektų vadovė Monika Antanaitytė pabrėžia, kad kol Lietuva trypčioja dėl partnerystės - nemažoje dalyje šalių šis klausimas jau senokai išspręstas.

Nuotr. Sora Shimazaki iš pexels.com

 

„Jeigu pažiūrėtume į europinį kontekstą, netgi kai kurios Balkanų šalys, kurios dar tik siekia integracijos proceso į Europos Sąjungą, jau yra priėmusios tą pačią partnerystę, kuri, tiesą pasakius, Vakarų pasaulyje yra seniai nebeįdomi – visi galvoja apie santuokos lygybę kaip tikrai adekvatų institutą, užtikrinantį LGBT asmenų orumą“, – „Žinių radijo“ laidoje „Skaitmeninė karta“ sakė M. Antanaitytė.

Ji teigė, kad ne tik šioje srityje Lietuva gerokai atsilieka nuo kitų. Ne mažesnė problema, neapykanta, dėl kurios LGBTQ+ žmonės neretai bijo kreiptis į policiją.

„Neapykanta yra viena diskriminacijos formų. O kalbant apie diskriminaciją, tai pastarasis pagrindinių teisių agentūros tyrimas, susijęs su LGBT teisių situacija Europoje, atskleidė, kad LGBT asmenys Lietuvoje jaučiasi labiausiai diskriminuojami, lyginant su kitomis Europos šalimis. Tokia statistika tikrai nenuteikia labai pozityviai“, – teigė ji.

Lietuvos gėjų lygos atstovė pakvietė politikus imtis lyderystės ir spręsti LGBTQ+ žmonių problemas.

„Norėčiau pakviesti institucijas strategiškiau žiūrėti apskritai į visus žmogaus teisių klausimus“, - kvietė Monika.