partnerystė

Nuo kvailumo vaistų nėra. Vilijos Targamadzės pasisakymai stebina visko mačiusius

Civilinės partnerystės įstatymas nieko nekalba apie įsivaikinimą. Dar daugiau, jis nesuteikia ir vieno iš poros gyvenančių vaikų apsaugos. Būtent dėl šios priežasties įstatymo pataisos buvo kritikuojamos daugelio Lietuvos žmogaus teisių gynimo organizacijų.

Nepaisant to, politikė tvirtino, kad siūlomas Civilinės sąjungos įstatymas leis tos pačios lyties asmenims įsivaikinti vaikus, jie dėl to esą patirs patyčias.

Lietuvos vyskupai nepritaria Civilinės partnersytės įstatymui - neva sumaikins šeimą

Lietuvos vyskupai vakar kreipėsi viešu laišku į tikinčiuosius pareikšdami nuomonę dėl Civilinės partnerystės įstatymo. „Pavojus kyla ir pačiai šeimos sampratai, kurios turinį kartais bandoma keisti siūlant įvairias įstatymų iniciatyvas“, - laiško pradžioje gąsdina Lietuvos bažnyčios hierarchai.

Lietuvos Šeimų Sąjūdis rengia protestą prie Seimo

„Dabartinė situacija Lietuvoje, kai pačių valdančiųjų yra griaunami valstybės pamatai – skurdinama visuomenė, keliamos net valstybinių įmonių paslaugų, maisto produktų, kuro kainos, krizės laikotarpiu planuojami įvesti nauji mokesčiai ir taip vos beišgyvenant žmonėms, Seime vykstant precedento neturintiems įstatymų stūmimo buldozerio principu procesams – visa tai verčia reaguoti visuomenę ir visuomenines organizacijas.

Tailande į priekį juda įstatymas įteisinantis tos pačios lyties asmenų sąjungas

Žemieji parlamento rūmai pritarė dviem įstatymų projektams, kurie leistų sudaryti tos pačios lyties asmenų santuokas, ir dviem kitiems projektams, kuriais būtų leidžiama sudaryti civilinę partnerystę.

Po šio balsavimo teisės aktus imsis nagrinėti 25 narių komitetas, kuris spręs ar reikia apibendrinti įstatymų projektus, ar pasiūlyti kelis variantus.

Aliona Polujanova: Buvimas atviru yra aktyvizmo forma

"Buvimas atviru yra aktyvizmo forma, kurią galiu taikyti. Galiu bet kada ateiti į naują grupę žmonių ir pasakyti: esu biseksuali. Ir nuo dabar jie pažinos bent vieną biseksualų žmogų", - sako biseksuali Aliona Polujanova. - "Arba, jei nepažįsta lesbiečių, gėjų ir translyčių žmonių, bent vieną LGBT bendruomenės žmogų. Aš tuomet galiu būti geriausiu biseksualaus žmogaus pavyzdžiu, kokį tik jie sutiks gyvenime. Ir nuo tada jie jau nebe taip bijos biseksualių žmonių ar kurių kitokia lytinė orientacija ar tapatybė.“

Kaip opozicijos politinis šou paveiks Civilinės sąjungos įstatymo svarstymą?

Įsigilinę į opozicijos reikalavimus galime teikti, kad jų siejimas su Civilinės sąjungos įstatymu yra nepagrįstas ir paviršutiniškas. Įspūdis, kad opozicija to reikalauja, galėjo susidaryti tik iš „valstiečių“ partijos atstovų komentarų žiniasklaidai. Tuo tarpu pačiame tekste yra tik vienas sakinys, kurį būtų galima skirtingai interpretuoti, tačiau jo siejimas su minėtu įstatymu būtų gerokai perdėtas.

Lietuvos šeimų sąjūdis ragina ambasadorius susilaikyti nuo LGBTQ+ bendruomenės palaikymo

"Diplomatinės atstovybės pagal tarptautinę teisę privalo nesikišti į valstybių, kuriose reziduoja, vidaus reikalus", - rašoma tekste.

Dar daugiau, Lietuvos šeimų sąjūdis kaltina diplomatines atstovybes formuojant neigiamą nuomonę apie jų atstovaujamas šalis. "LGBT ideologijos naudojimas politiniams tikslams ir genderizmo diegimas nepriimtinas didžiajai daugumai Lietuvos Respublikos piliečių, todėl tokie ambasadorių veiksmai skatina neigiamas visuomenės nuostatas ir Jūsų propaguojamų vertybių, ir Jūsų atstovaujamų valstybių atžvilgiu", - teigiama pranešime spaudai.