Europos Parlamentas: nebaudžiamumo jausmas skatina smurtinius veiksmus prieš LGBTQ+

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Europos Parlamentas: nebaudžiamumo jausmas skatina smurtinius veiksmus prieš LGBTQ+

Pen, 10/21/2022 - 12:30
Kategorija:
0 komentarų

Vakar 447 Europos Parlamento nariams balsavus už, 78 prieš ir 45 susilaikius buvo patvirtinta rezoliucija dėl Europoje augančių neapykantos nusikaltimų prieš LGBTIQ asmenis. Parengti šį tekstą paskatino neseniai Slovakijoje įvykusios homofobinės žmogžudystės.

Europos Parlamentas paragino Slovakiją imtis skubių permainų teisėkūros srityje ir užtikrinti visiems asmenims lygiateisiškumą. Tekste daug dėmesio skirta kraštutinės dešinės politinių jėgų įsigalėjimui Europoje ir jų rengiamiems išpuoliams prieš LGBTQ+ asmenis.

Apgailestauja dėl „kai kuriose valstybėse narėse veikiančių prieš LGBTI+ asmenis nusiteikusių, visų pirma kraštutinių dešiniųjų ekstremistų, grupių nebaudžiamumo ir pabrėžia, kad šis nebaudžiamumo jausmas yra viena iš priežasčių, kuriomis galima paaiškinti (...) smurtinių veiksmų skaičiaus augimą ir daugėjančius grasinimus mažumoms, įskaitant LGBTIQ+ bendruomenę“, - teigiama rezoliucijoje.

Dar daugiau, parlamentarai pasmerkė „Europos šalių vyriausybes, kurios pasikliauja aktyvia ar pasyvia kraštutinių dešiniųjų ir kitų politinių partijų, homofobiškai nusiteikusių LGBTIQ+ asmenų atžvilgiu, parama, kad jos galėtų patekti į valdžią bei išlikti joje ir įteisinti savo naratyvus“.

Europos Parlamentas atkreipė dėmesį, kad dvi šalys vis dar blokuoja svarbius sprendimus, kurie leistų vienodai traktuoti neapykantos kalbą ir neapykantos nusikaltimus.

„Primygtinai ragina Tarybą kuo greičiau priimti Tarybos sprendimą dėl nusikalstamų veikų, kurias ES laiko nusikaltimais, sąrašo išplėtimo įtraukiant neapykantos kalbas ir neapykantos nusikaltimus į SESV 83 straipsnio 1 dalį, primygtinai ragina Vengriją ir Lenkiją nebeblokuoti jo priėmimo“, - teigiama rezoliucijoje.

Parlamentas taip pat atkreipė dėmesį, kad kiekviena šalis turi įrankius padėtį keisti. Parlamentas „susirūpinęs pažymi, kad nukentėję LGBTIQ+ asmenys dažnai nepraneša apie nusikaltimus, nes trūksta garantijų ar supratimo iš teisėsaugos institucijų pusės, nepakanka kvalifikuotų darbuotojų arba bijoma represijų, ir pripažįsta, kad galima nuveikti daugiau siekiant padidinti pasitikėjimą valdžios institucijomis“.