+
Čia pateikiama informacija skirta asmenims nuo 18 metų.
Man jau yra 18 metų
Man dar nėra 18 metų

Čečėnijoje kankintų gėjų liudijimai: jiems patinka užklijuoti burną ir krėsti elektra

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Čečėnijoje kankintų gėjų liudijimai: jiems patinka užklijuoti burną ir krėsti elektra

Ant, 07/19/2022 - 12:05
Kategorija:
0 komentarų

Daugiau nei prieš penkerius metus pasaulio žiniasklaida mirgėjo naujienomis apie Čečėnijoje vykdomus homoseksualių žmonių persekiojimus ir kankinimus. Nuo to laiko mažai kas pasikeitė.

Kai kuriems kankintiems žmonėms pavyko pabėgti ir pasidalinti savo istorijomis. Štai 2012 metais sulaikytas Zauras, kuriam tuo metu buvo 22 metai, BBC pasakojo, kad jo pasiimti pareigūnai atėjo į restoraną, kuriame jis dirbo padavėju.

Jis buvo nuvežtas į slaptą kalėjimą. Čia jis atsidūrė mažoje kameroje su dar apie 30 žmonių. visi miegojo ant betoninių grindų.

„Kankindavo mus kiekvieną dieną“, – prisiminė jis. – „Jiems tai buvo pramoga. Kai jiems užsinorėdavo mus kankinti, jie mus išsivesdavo į kambarį, surišdavo rankas lipnia juosta ar surakindavo antrankiais, pritvirtindavo prie kėdės. Prijungdavo laidus, sukdavo tą rankenėlę. Krėtė elektra. Mušė vamzdžiais. Dusino užmovę ant galvos plastikinį maišą“.

„Jų skirtingos iškrypusios fantazijos. Jie mėgsta spjaudyti į burną, mušti per galvą negailėdami. Būna, paima srovės generatorių. Jiems patinka užklijuoti burną lipnia juosta ir krėsti elektra, kad žmonės negalėtų rėkti“, – prisiminė kitas sulaikytasis Achmedas. – „Kažkuriam jie galėjo į išangę įkišti vielą. Tie vaikinai, kurie sėdėjo su manimi, net negalėjo nueiti į tualetą, nes visa tai jiems buvo kankinančiai skausminga“.

Po kurio laiko visas suluošintas Zauras buvo paleistas. Tiesa po kelerių metų vaikiną vėl suėmė. ir vėl kankinimai pasikartojo. Tik šį kartą jo artimųjų buvo pareikalauta 1 milijono rublių išpirkos. Jos nesurinkus, pareigūnai garsino apkaltinti vaikiną narkotikų laikymu ir įkalinti.

Nors jo šeima neturtinga - pinigus ji surinko. Po išpirko sumokėjimo vaikinas privalėjo bėgti iš šalies.

Žmogaus teisių organizacijos nuo 2017 metų intensyviai teikia pagalbą LGBTQ+ žmonėms, kurie nori palikti Čečėniją. Skaičiuojama, kad yra gauta daugiau nei 600 prašymų, apie 350 žmonių pavyko padėti.