Bulgarija

Bulgarijoje kovos dėl LGBTQ+ teisių. Prorusiškos partijos paskelbė mokytojų „juoduosius sąrašus“

Neseniai Bulgarijoje priimtas prorusiškos partijos pasiūlytas įstatymas, kuris draudžia mokiniams mokyklose kalbėti apie LGBTQ+ žmones. Prieš tokį sprendimą sukilo mokytojai. Tuo metu partija ėmėsi juos bauginti. Prokuratūra atlieka tyrimus.

Bulgarijos prezidentas pasirašė prieš LGBTQ+ nukreiptas „propagandos“ įstatymo pataisas

Bulgarijos prezidentas Rumenas Radevas pasirašė ikimokyklinio ir mokyklinio ugdymo įstatymo pataisas, kurias inicijavo prorusiška partija „Vazrazhdane“. Jomis uždraudžiama mokiniams pateikti bet kokią informaciją apie LGBTQ+ žmones, informuoti apie jų egzistavimą.

Europarlamentarai kritikuoja Komisijos neveiksnumą: „antipropagandos“ įstatymai kelia pavojų vaikams

Bulgarijai pasekus Rusijos ir Vengrijos pavyzdžiu bei uždraudus pateikti bet kokią informaciją apie LGBTQ+ bendruomenę vaikams mokyklose, Europos Parlamento nariai nusiuntė laišką Europos Komisijai ragindami nedelsiant imtis veiksmų. Jie nerimauja, kad šį kartą gali būti vengiama veikti, nes už tokį sprendimą balsavusių partijų politikai priklauso partijoms, kurių atstovai dirba valdančiųjų daugumą sudarančiose politinėse grupėse Europos Parlamente.

Dar viena ES šalis žengia Rusijos link. Uždraudė LGBTQ+ propagandą

Bulgarijos parlamentas priėmė pataisą, kuria uždraudė LGBTQ+ „propaganda“ mokyklose ir apibrėžė „netradicinės seksualinės orientacijos“ sąvoką. Taip šalis žengė Kremliaus siūlomu keliu, kai net užsiminimas apie tos pačios lyties šeimas ar santykius vaikams taps nusikaltimu.

ES apklausa atskleidė tragišką LGBTQ+ padėtį Lietuvos švietimo įstaigose

Europos Sąjungos pagrindinių teisių agentūros apklausa rodo, kad Lietuvos švietimo įstaigose LGBTQ+ žmonių diskriminacija paplitusi labiausiai iš visų sąjungos šalių. Daugiau nei pusę jaunuolių slepia savo priklausymą LGBTQ+ bendruomenei.

Moteris pasiryžusi mirti už trans žmonių teises Bulgarijoje. Paskelbė bado streiką

Bulgarijos sostinėje Sofijoje Gabriela Bankova, translytė moteris, paskelbė bado streiką prie Teisingumo rūmų protestuodama prieš trans teisių ribojimus šalyje. Po trijų dienų ją suėmė policija, bet moteris nežada pasiduoti.

Tos pačios lyties šeima iš Bulgarijos iškovojo svarbią pergalę teisme

Septynerius metus pragyvenusios Britanijoje, Bulgarijos pilietės Darina Koilova ir Lili Babulkova grįžo gyventi į Bulgarijos sostinę. Nepaisant jų sudarytos santuokos, šalies institucijos atsisakė pripažinti jų šeimą. Antradienį Europos Žmogaus Teisių teismas paskelbė sprendimą šioje byloje.

Bulgarijoje biseksualus policijos pareigūnas įkūrė LGBT sąjungą

Pavargęs nuo diskriminacijos, su kuria jis ir jo LGBTQ+ kolegos susidūrė policijos pajėgose Bulgarijoje, kur „homofobija yra religija“, pareigūnas Petromir Genchev nusprendė, kad laikas ką nors daryti ir įkūrė asociaciją savo teisėms ginti, rašo Radio Free Europe / Radio Liberty. Tai sulaukė didžiulio konservatyvios Balkanų šalies visuomenės dėmesio ir homofobijos bangos.

LGBTI teisių indeksas atskleidžia trapią pažangą. Lietuva indekso uodegoje

Septintus metus iš eilės Malta ir toliau užima pirmąją vietą Vaivorykštės Europos žemėlapyje. Didžiausią progresą per metus pasiekė Danija. Ji šoktelėjo septyniomis vietomis ir užėmė antrąją vietą 2022 m. reitinge. Šį įvertinimą šalis pelnė už iniciatyvas užpildant antidiskriminacines spragas dabartiniuose teisės aktuose, apimantį sveikatą, švietimą, užimtumą, prekių ir paslaugų teikimą, į baudžiamąjį kodeksą įtraukus sunkinančius veiksnius dėl neapykantos nusikaltimų  orientacijos, lytinė tapatybės, lyties raiškos atžvilgiu. Belgija užima trečią vietą.