Bulgarijoje biseksualus policijos pareigūnas įkūrė LGBT sąjungą

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Bulgarijoje biseksualus policijos pareigūnas įkūrė LGBT sąjungą

Tre, 06/29/2022 - 12:30
Kategorija:
0 komentarų

Pavargęs nuo diskriminacijos, su kuria jis ir jo LGBTQ+ kolegos susidūrė policijos pajėgose Bulgarijoje, kur „homofobija yra religija“, pareigūnas Petromir Genchev nusprendė, kad laikas ką nors daryti ir įkūrė asociaciją savo teisėms ginti, rašo Radio Free Europe / Radio Liberty. Tai sulaukė didžiulio konservatyvios Balkanų šalies visuomenės dėmesio ir homofobijos bangos.

Nors 33 metų pareigūnas įkūrė grupę praėjusių metų pabaigoje, apie jos egzistavimą visuomenė nežinojo tik kai pareigūną pakalbino didžiausia privati ​​Bulgarijos televizija bTV. Po interviu paskelbimo, Petromir kolegų Vratsa mieste, kur jis gyvena ir dirba vietos policijoje, reakcija nebuvo džiugi.

„Santykiai be galo įtempti. Po transliacijos iš daugumos kolegų nieko negirdėjau“, – sakė P. Genshev. Kita vertus, policijos pareigūnas sako, kad apie organizaciją sulaukė užklausų iš pareigūnų dirbančių įvairiose šalies vietose.

Grupė, oficialiai vadinama Vidaus reikalų lygybės ir integracijos ministerijos darbuotojų profesine sąjunga, jau buvo priimta į Europos LGBT policijos asociacijos gretas.

Biseksualus, vedęs ir turintis du vaikus Petromir Genchev sako užaugęs atvirų pažiūrų, palaikančioje šeimoje. „Aš niekada nebuvau auklėjamas neapkęsti ko nors vien dėl to, kas jie yra. Mane mokė vertinti žmones pagal tai, kokie jie yra, kaip jie elgiasi su manimi ir kitais. Asmeninis žmogaus gyvenimas niekada manęs nedomino“, – paaiškino jis.

„Bulgarijoje nekęsti yra normalu. Mes nekenčiame pabėgėlių, nekenčiame užsieniečių, nekenčiame kitokių žmonių. Visiems turi patikti tai, kas man patinka, norėti to, ko noriu aš. Kitu atveju man tas individas nėra normalus. Mes nekenčiame visų, kurie nėra tokie kaip mes“, – sakė pareigūnas.

Petromir Genchev sako, kad reakcija į jo interviu bTV sulaukė homofobiškų ir užgaulių komentarų. „Daugelis žmonių net nelabai kreipė dėmesį į tai, kas buvo pasakyta po to, kai buvo ištartas žodis „biseksualus“. Kai tai buvo pasakyta, niekas kitas neturėjo reikšmės. Homofobija Bulgarijoje yra religija“, – apgailestavo jis.

Policijos gretose nusiteikimas prieš LGBT bendruomenę daugiausia yra Bulgarijos komunistinės praeities palikimas, sako pareigūnas, abejodamas, ar tokių pažiūrų pareigūnai gali ištirti neapykantos nusikaltimus.

Pareigūnas išreiškė viltį, kad jo įsteigta grupė paskatins žmones jungtis ir kovoti kartu. Petromir teigimu, sąjungos tikslas – suteikti teisinę apsaugą kolegoms, nukentėjusiems nuo visų formų diskriminacijos.

„Mes orientuojamės ne tik į vieno tipo asmenis. Mes sutelkiame dėmesį į visus tuos, kurie yra diskriminacijos aukos. Kiekvienas, kuris buvo patyręs ką nors, kas aprašyta Antidiskriminavimo įstatyme, arba susidūrė su bet kokia diskriminacija“, – aiškino Petromir.

Bulgarijos pilietinė visuomenė jau seniai siekia neapykantos prieš LGBTQ+ narius nusikaltimų kriminalizavimo. Praėjusių metų pabaigoje buvo pateikta tai remianti peticija su daugiau nei 8 000 parašų. Kol kas tokiam teisės aktui parlamentas nepritarė.

Bulgarijoje homofobija yra plačiai paplitusi. Prieš metus kraštutinių dešiniųjų kandidatas į prezidentus nusiaubė LGBTQ+ bendruomenės centrą Sofijoje, kitas politikas LGBTQ+ eiseną pavadino „grupinių psichikos sutrikimų apraiška“.