Teisingumo Teismas: Bulgarija turi išduoti pasą tos pačios lyties asmenų poros dukrai

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Teisingumo Teismas: Bulgarija turi išduoti pasą tos pačios lyties asmenų poros dukrai

Ket, 12/16/2021 - 16:15
Kategorija:
0 komentarų

Europos Sąjungos aukščiausios instancijos teismas išaiškino, kad Bulgarija privalo išduoti asmens tapatybės kortelę arba pasą pilietybės neturinčiam kūdikiui, augančiam tos pačios lyties asmenų iš Bulgarijos ir Gibraltaro poroje.

 

Kaip skelbia 15min. byla susijusi su 2019 metais Ispanijoje gimusia mergaite. Jai išduotame gimimo liudijime nurodyta, kad ji turi dvi motinas, tačiau mergaitei negalėjo būti suteikta Ispanijos pilietybė, nes nė viena iš šių moterų nėra Ispanijos pilietė. Tuo metu Britanijos įstatymai neleidžia Jungtinės Karalystės pilietybę turinčiai motinai iš Gibraltaro perduoti ją kūdikiui, jeigu jis gimė trečiojoje šalyje.

Vienintelė motinoms likusi galimybė buvo gauti mergaitei Bulgarijos pilietybę, kad ji galėtų keliauti. Tačiau Bulgarija nėra įteisinusi tos pačios lyties santuokų ir nepripažįsta jų sudarytų užsienyje, todėl šalies pareigūnai atmetė prašymą suteikti mergaitei pilietybę.

„Valstybė narė, kurios pilietis yra vaikas, privalo išduoti tam vaikui asmens tapatybės kortelę arba pasą, nereikalaudama, kad jos nacionalinės institucijos prieš tai išduotų gimimo liudijimą“, – sakoma antradienį paskelbtoje teismo nutartyje. Sofijos teismas dabar turės priimti savo sprendimą, atsižvelgdamas į ESTT nuomonę. Iki to laiko vaikas turės likti Ispanijoje.

Daugiau 15min.