Serbija

Tūkstančiai homofobų ir Rusijos gerbėjų protestavo prieš EuroPride renginį, kuris jau buvo atidėtas

Tūkstančiai religingų ir dešiniųjų pažiūrų serbų išėjo į eitynes Belgrade, protestuodami prieš artėjantį „EuroPride“ renginį, kuris jau buvo atidėtas, skelbia PinkNews. Protestuotojai prieš LGBTQ+ sekmadienį išėjo į šalies sostinės gatves, kad pasipriešintų planams mieste rugsėjo 17 d. surengti LGBTQ+ eitynes.

Serbijoje LGBTQ+ eitynės tapo politikų taikiniu

„Rugsėjį planuotos „Pride“ eitynės, kad ir kaip jas vadintumėte, bus atidėtos arba atšauktos“, – spaudos konferencijoje pareiškė prezidentas Aleksandras Vučičius.

„Valstybė negali atšaukti „EuroPride“, ji gali tik pamėginti uždrausti eitynes, o tai būtų akivaizdus Konstitucijos pažeidimas“, – tviteryje parašė „EuroPride 2022“ koordinatorius Marko Mihailovičius.

„Kaip ir planuota, „EuroPride“ įvyks rugsėjo 17-ąją“, – pridūrė jis.

Serbijos vyskupas ragina ginklu pulti LGBTQ+ žmones: „Jei turėčiau ginklą, jį panaudočiau“

Rugsėjo mėnesį Serbijos sostinėje pirmą kartą turėtų įvykti LGBTQ+ eitynės, rašo PinkNews. Tačiau Serbijos stačiatikių bažnyčios vyskupas Nikanor Bogunović iš Banato regiono, apimančio Serbijos, Rumunijos ir Vengrijos dalis, pažadėjo „prakeikti“ visus, kurie dalyvaus Pride renginiuose.

LGBTI teisių indeksas atskleidžia trapią pažangą. Lietuva indekso uodegoje

Septintus metus iš eilės Malta ir toliau užima pirmąją vietą Vaivorykštės Europos žemėlapyje. Didžiausią progresą per metus pasiekė Danija. Ji šoktelėjo septyniomis vietomis ir užėmė antrąją vietą 2022 m. reitinge. Šį įvertinimą šalis pelnė už iniciatyvas užpildant antidiskriminacines spragas dabartiniuose teisės aktuose, apimantį sveikatą, švietimą, užimtumą, prekių ir paslaugų teikimą, į baudžiamąjį kodeksą įtraukus sunkinančius veiksnius dėl neapykantos nusikaltimų  orientacijos, lytinė tapatybės, lyties raiškos atžvilgiu. Belgija užima trečią vietą.