Europos žmogaus teisių teismas

Lietuvos teismais nusivylusios tos pačios lyties šeimos teisingumo ieškos Strasbūre

Šiandien pranešta, kad po metų bylinėjimosi Lietuvoje, tos pačios lyties poros, siekdamos šeimos santykių pripažinimo, kreipsis į Strasbūre įsikūrusį Europos Žmogaus Teisių Teismą. Pabrėžiama, kad šį žingsnį žengti paskatino mūsų šalies teismų negebėjimas apginti LGBTQ+ žmonių teises ir užtikrinti visų savo piliečių lygybę.

Tos pačios lyties pora kreipėsi į Aukščiausiąjį teismą: dalies žmonių teisė į šeimą nebegali būti ignoruojama

Bylinėjimasis dėl reikalavimų pripažinti tos pačios lyties asmenų šeimą ir įregistruoti jų santuoką Lietuvoje tęsiasi. Apeliacinės instancijos teismui atmetus pareiškėjų prašymą, skundas teikiamas kasacine tvarka. Skunde nurodoma, kad buvę teismai nesiteikė remtis Europos Žmogaus Teisių Teismo sprendimais panašiose bylose, nesikreipė į Konstitucinį teismą išaiškinimo, nedrįso užpildyti teisinių spragų bei paneigė žmonių teisę į šeimą, santuoką bei nediskriminavimą pagal lytį ir lytinę orientaciją.

Lietuvos vyriausybė ir NVO pateikė skirtingas nuomones dėl nepilnamečių apsaugos nuo neigiamos informacijos įstatymo nuostatų

Lietuvos vyriausybė ir nevyriausybinės organizacijos tarptautinei organizacijai pateikė visiškai skirtingus vertinimus dėl įstatymo, kuriuo ribojamas informacijos apie LGBTQ+ bendruomenę prieinamumas nepilnamečiams. Vyriausybė teigia, kad šio įstatymo taikyti neįmanoma, o NVO sako, kad tai „prisideda prie LGBTIQ+ bendruomenės diskriminacijos ir iniciatyvų nukreiptų prieš juos kūrimo“.

Europos Žmogaus Teisių Teismas: Lenkija pažeidė konvenciją nepripažindama tos pačios lyties porų

Pergalė. Vakar Europos Žmogaus Teisių Teismas priėmė sprendimą byloje Przybyszewska ir kt. prieš Lenkiją. Teismas konstatavo, kad šalis pažeidė Europos žmogaus teisių konvencijos 8 straipsnį (teisė į privataus ir šeimos gyvenimo gerbimą) nepripažindama tos pačios lyties porų.

Tos pačios lyties šeima iš Bulgarijos iškovojo svarbią pergalę teisme

Septynerius metus pragyvenusios Britanijoje, Bulgarijos pilietės Darina Koilova ir Lili Babulkova grįžo gyventi į Bulgarijos sostinę. Nepaisant jų sudarytos santuokos, šalies institucijos atsisakė pripažinti jų šeimą. Antradienį Europos Žmogaus Teisių teismas paskelbė sprendimą šioje byloje.

Ukrainos parlamento komitetas sako „TAIP“ tos pačios lyties partnerystei

Nors ir lėtai, tačiau tos pačios lyties partnerystę įteisinančios pataisos stumiasi į priekį Ukrainos parlamente. Įvyko pirmasis balsavimas viename iš komitetų. Prieš kurį laiką raginimą įteisinti tokias šeimas išreiškė ir 15 šalių ambasados, o procesą paspartinti turėtų ir Žmogaus Teisių Teismo sprendimas.

Europos Žmogaus Teisių Tesimas sako, kad Rumunija turi pripažinti tos pačios lyties asmenų civilines sąjungas

Europos žmogaus teisių teismas Strasbūre paskelbė, kad Rumunija turi pareigą tinkamai pripažinti ir apsaugoti tos pačios lyties asmenų santykius. Patvirtinta, kad ši šalis pažeidė 21-os tos pačios lyties poros teisę į šeimos gyvenimą.

Martynas Norbutas: teisėja iš Lietuvos suteikė medžiagos Rusijos propagandistams save ginti

Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėja Rima Bražinskienė rengdama argumentus kodėl reikia atmesti vienos lyties poros prašymą registruoti partnerystę - suabejojo Europos Žmogaus Teisių Tesimo sprendimu byloje prieš Rusiją. Santuoką Lietuvoje siekiantis užregistruoti Martynas Norbutas pažymi - kad tos argumentas yra puiki priemonė Kremliui.

V. Juozapaitis apie LGBTQ+ santykius vaizduojančią knygą: tikrai jos neskaičiau, tačiau turinys negali būti cenzūruojamas

Seimo Kultūros komiteto pirmininkas Vytautas Juozapaitis sako, kad po Europos Žmogaus Teisių Teismo sprendimo, kad Lietuva pažeidė Konvenciją ribodama visuomenės prieigą prie pasakų knygos, kurioje vaizduojama ir tos pačios lyties poros, būtina keisti apribojimus įteisiantį įstatymą. Tiesa, jis prisipažino, kad pats šios knygos neskaitytų.