V. Juozapaitis apie LGBTQ+ santykius vaizduojančią knygą: tikrai jos neskaičiau, tačiau turinys negali būti cenzūruojamas

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

V. Juozapaitis apie LGBTQ+ santykius vaizduojančią knygą: tikrai jos neskaičiau, tačiau turinys negali būti cenzūruojamas

Ant, 01/31/2023 - 12:15
Kategorija:
0 komentarų

Seimo Kultūros komiteto pirmininkas Vytautas Juozapaitis sako, kad po Europos Žmogaus Teisių Teismo sprendimo, kad Lietuva pažeidė Konvenciją ribodama visuomenės prieigą prie pasakų knygos, kurioje vaizduojama ir tos pačios lyties poros, būtina keisti apribojimus įteisiantį įstatymą. Tiesa, jis prisipažino, kad pats šios knygos neskaitytų.

„Tikrai neskaičiau šitos knygos ir negaliu pasakyti, kas ten buvo, nesmerkiu turinio, kurio nežinau, bet, mano manymu, mano požiūriu, tokio pobūdžio literatūra, kaip privaloma, ugdymo procese būtų perteklinė“, – ELTA sakė konservatorius.

Jis teigė, kad nepaisant jam nepriimtino turinio - cenzūruoti knygų ar filmų Lietuva neturi teisės.

„O žmonės gali rašyti knygas. Kaip ir kino filmai – juk nedraudžiame kino filmų, kur du tos pačios lyties žmonės bučiuojasi. Tu gali užsimerkti, tu gali nežiūrėti, tu gali nemokėti už bilietą, gali pasakyti kaimynui geriau neiti žiūrėti to filmo, bet uždrausti šito rodyti negalima“, – sakė Vytautas Juozapaitis.

Seimo narys taip pat teigė, kad po Europos Žmogaus Teisių Teismo sprendimo būti imtis nepilnamečių apsaugos nuo neigiamos informacijos įstatymo pakeitimų.

„Jeigu Lietuvoje yra įstatymų normos, kurios galėtų prieštarauti tarptautinėms sutartims, jos turėtų būti koreguojamos. (...) Jei yra toks sprendimas, tai Lietuva, kaip civilizuota valstybė privalo vykdyti teismo sprendimus“, – teigia Seimo Kultūros komiteto pirmininkas.

Tai, kad Lietuva neturi užsiimti cenzūra neseniai pareiškė ir Kultūros ministras Simonas Kairys.