NVO

Kovos 8 d. proga nevyriausybinės organizacijos siunčia žinią politikams: Žemaitė nepagirtų

Ketvirtadienį startavo nevyriausybinių organizacijų kreipimąsi į Seimo narius „Žemaitė nepagirtų“. Portale manoteises.lt paskeltas kreipimasis kritikuoja Seimo narius dėl delsimo ratifikuoti Stambulo konvenciją ir teigia, kad lietuvių literatūros klasikė dėl tokio elgesio jų nepagirtų. „Nepagirti“ siūloma ir Lietuvos gyventojams, pasirašant kreipimąsi į Seimo narius.

Kaip gėjai susipažįsta šalyse, kur už santykius baudžiama?

Nors daugelyje pasaulio šalių LGBTQ+ asmenys jaučiasi vis laisviau, kai kuriose vietose homoseksualumas vis dar laikomas nusikaltimu, o už santykius gali būti taikomos griežtos bausmės - kalėjimas, fizinės bausmės ar net mirties bausmė. Šalyse, kuriose LGBTQ+ teisės yra griežtai varžomos, gėjai susiduria su daugybe iššūkių – ne tik gyvendami nuolatiniame nesaugume, bet ir bandydami užmegzti pažintis ar santykius. Tai kaip tai vyksta?

PASIRAŠYK. Renkami parašai siekiant uždrausti atvertimo terapiją Europoje

Tiek Lietuvoje, tiek didžiojoje dalyje Europos Sąjungos šalių nėra uždrausta žmones žalojanti, nieko bendro su mokslu neturinti atvertimo terapija. Ja siekiama pakeisti asmens seksualinę orientaciją, lytinę tapatybę ar lytinę raišką, kad ji atitiktų „normas“. Į koaliciją susibūrusios organizacijos renka parašu po peticija, kurios tikslas padėti tašką tokioms praktikos.

Rumunija žengia Rusijos keliu. Nevyriausybiniai ragina kuo greičiau stabdyti įstatymo projektą

Žmogaus teisių gynimo grupės smerkia Rumunijos „LGBT+ propagandos“ įstatymo projektą ir ragina įstatymų leidėjų jį sustabdyti. Įstatymo projektas, priimtas Senate ir dėl kurio likimo turi nuspręsti Rumunijos žemieji rūmai, draudžia mokyklose naudoti medžiagą, kuri „skatina“ tapti LGBTQ+.

Paukščių apsauga užtikrinę mokslininkai Lukašenkos rėžimo kaltinami gaminantys biologinį ginklą

Baltarusijoje nutraukti veiklą priversta viena iš seniausių ir didžiausių nevyriausybinių šalies aplinkosaugos organizacijų. Jai oficialusis režimas meta kaltinimų „ekstremistine veikla“, o patys aplinkosaugos ekspertai perspėja dėl ant savo turtingu gamtiniu paveldu garsėjančio regiono besileidžiančios „tamsos“, rašo „The Guardian“.

Honkongas reikalauja, kad Jungtinės Karalystės teisių grupė ištrintų medžiagą savo tinklapyje

„Šis laiškas rodo, kodėl Honkongo nacionalinio saugumo įstatymas yra toks pavojingas: JK įsikūrusiai NVO grasinama finansinėmis baudomis ir kalėjimu už tai, kad ji tiesiog informavo apie žmogaus teisių padėtį Honkonge“, – pabrėžė HKW vadovas Benedictas Rogersas.