Paukščių apsauga užtikrinę mokslininkai Lukašenkos rėžimo kaltinami gaminantys biologinį ginklą

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Paukščių apsauga užtikrinę mokslininkai Lukašenkos rėžimo kaltinami gaminantys biologinį ginklą

Pen, 04/01/2022 - 18:30
Kategorija:
0 komentarų

Baltarusijoje nutraukti veiklą priversta viena iš seniausių ir didžiausių nevyriausybinių šalies aplinkosaugos organizacijų. Jai oficialusis režimas meta kaltinimų „ekstremistine veikla“, o patys aplinkosaugos ekspertai perspėja dėl ant savo turtingu gamtiniu paveldu garsėjančio regiono besileidžiančios „tamsos“, rašo „The Guardian“.

Prie sienos su Vladimiro Putino karo alinama Ukraina šikšnosparnių išsaugojimo ir nuodingų gyvačių virškinamojo trakto mikrobiomos srityje dirbę laukinės gamtos mokslininkai kaltinami biologinio ginklo gamyba, skelbia Delfi.

„Ant mūsų regiono rytinės dalies nusileidusi tamsa jau gviešiasi užkloti ir mūsų gamtos sargus. Jau nekalbant apie paprasčiausią neteisybę, tai labai skaudus smūgis aplinkosaugai viso pasaulio mastu“, – sako anonimu panoręs išlikti šaltinis.

„BirdLife Belarus“ buvo viena iš nedaugelio dar veikusių organizacijų. „Viską pakeitė nekontroliuojamai auganti valdančio režimo paranoja. Bet kuri organizacija, kuri, kaip manė valdžia, turi bent menkiausią potencialą imtis prieš režimą nukreiptų veiksmų, atsidūrė rimtame pavojoje. Visi su „BirdLife Belarus“ susiję kaltimai ir įtarimai – laužti iš piršto. Organizacija niekada nebuvo įsitraukusi į jokią politinę veiklą, visas dėmesys skiriamas tik gamtai“, – teigia Jungtinės Karalystės ornitologų draugijos ekspertas Adhamas Ashtonas-Buttas, kuris ankščiau dirbo tiek Ukrainai, tiek Baltarusijai priklausančioje Polesės teritorijose.

A. Ashtono-Butto teigimu, organizacija su minimaliu finansavimu pasiekė maksimalių rezultatų. Tarp jų – daugiau nei 17 200 hektarų ploto daug anglies turinčių durpynų drėgnumo atkūrimas ir plėtra. Dabar šis kompleksas apima 100 tūkst. hektarų teritoriją. Organizacijos aktyvistai taip pat užkirto kelią E40 kanalo, turėjusio sujungti Baltijos ir Juodąsias jūras, projektui, nuo išnykimo apsaugojo meldines nendrinukes.

„Jeigu aplinkosaugos organizacijos negali dirbti saugomose teritorijose gali prasidėti erozijos procesai“, – konstatuoja A. Ashtonas-Buttas ir priduria, kad nuo minties, jog po senuosius durpynus, kur jam teko dirbti, važinės tankai, darosi silpna. Kai kurie Polesėje dirbantys gamtininkai tapo karo įkaitais – jie įkalinti namuose be elektros ir vandens.

Daugiau Delfi.