Erica Jennings: LGBTQ+ teisė į partnerystę - tai fundamentalūs dalykai

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Erica Jennings: LGBTQ+ teisė į partnerystę - tai fundamentalūs dalykai

Pen, 04/29/2022 - 12:45
Kategorija:
0 komentarų

Vytauto Didžiojo universitetas startavo su informacine kampaniją „Aš nesu Sacharovas, bet...“. Ja norime atkreipti visuomenės dėmesį į žmogaus teisių svarbą, kalbėti apie vertybes už kurias kovojo žymus Rusijos disidentas, Nobelio premijos laureatas. Prie akcijos jau prisijungė dainininkė Erica Jennings, laidų vedėja, žurnalistė Beata Nicholson, Seimo narys Tomas Vytautas Raskevičius, prof. Vytautas Landsbergis, muzikantas Gabrielius Liaudanskas-Svaras.

Zmones.lt kalbinta Erica Jennings sakė, kad jei svarbios moterų ir LGBTQ bendruomenės narių teisių užtikrinimas.

"Iš pokalbių su specialistais, kurie dirba su prievartą patyrusių moterų grupėmis, matau, kad įstatymuose yra daug spragų. Tarkim, dėl išprievartavimo. Kai moteris praneša apie išprievartavimą, tai nebus laikoma išprievartavimu, jei nebus smurto įrodymų. Tokie dalykai stabdo moteris nuo kreipimosi į teisėsaugą", - teigė Erica Jennings.

Interviu metu žinoma dainininkė negailėjo kritikos opozicijai, kuri prieštarauja partnerystės įstatymui: "Taip pat turi keistis ir LGBTQ bendruomenės teisių užtikrinimas. Opozicija sako: „nagi, juk visi turime tas pačias teises, ko dar jiems reikia?“ Ne, jie neturi tokių pačių teisių. Jie negali susituokti. Mano draugai susituokė užsienyje ir tik neseniai tai buvo pripažinta Lietuvoje. O juk tai fundamentalūs dalykai".