Ukrainoje nufilmuotas filmas nukreiptas prieš Rusijos homofobiją (video)

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Ukrainoje nufilmuotas filmas nukreiptas prieš Rusijos homofobiją (video)

Sek, 04/10/2022 - 10:00
Kategorija:
0 komentarų

Populiaraus filmo „The Spangled Shrimps“, nufilmuoto Ukrainoje, tęsinys netrukus turėtų pasirodyti Europos kino teatruose, rašo Euronews. Tiesa, daugelis jo aktorių ir pagalbinio personalo žmonių šiuo metu kovoja Rusijos sukeltame kare gindami Ukrainą.

Filme veiksmas vyksta Rusijoje, tačiau didžioji dalis scenų buvo nufilmuota Ukrainoje. Filmo pagrindinė tema - Rusijos homofobija.

Pirmoji šios komedijos dalis papasakojo apie gėjų vandensvydžio komandą. Jos tikslas buvo panaikinti homoseksualumo tabu sporte. Tačiau antrojoje dalyje, kuri kino teatruose pasirodys balandžio 13 d., režisieriai Maxime Govare ir Cédric Le Gallo imasi valstybės remiamos homofobijos ir neapykantos nusikaltimų temos.

„Rusijoje filmuoti buvo neįmanoma dėl LGBT propagandą draudžiančio įstatymo“, – sako M. Govare. - „Nufilmavus du vyrus, besibučiuojančius gatvėje, būtume visi patekę į kalėjimą“.

Filmuojant šį filmą niekas neįsivaizdavo kaip apsikeis dalies filmo aktorių ir pagalbinio personalo gyvenimai. 80 % jų buvo ukrainiečiai.

Šiandien viena filmo aktorė su vaikais glaudžiasi Charkovo metro, o dalis pagalbinio personalo kovoja su ginklu kare. Kai kurie komandos nariai pabėgo į Prancūziją.

„Filme pasakojama, kaip Putinas engia LGBT bendruomenę“, – pažymi C. Le Gallo, kuris sako, kad įprato skanduoti „Slava Ukraïni“ per filmų peržiūras Prancūzijoje.

Filmas vaizduoja Putino politikos padarinius šalyje, kurioje smurtas prieš homoseksualus yra dažnas reiškinys.