Kovo 24 d. - Lytiškumo ugdymo konferencija

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Kovo 24 d. - Lytiškumo ugdymo konferencija

Ket, 03/24/2022 - 08:20
Kategorija:
0 komentarų

Šiandien nuo 10 val. startuoja pirmoji nacionalinė lytiškumo ugdymo konferencija ,,Lytiškumo ugdymo vizija“. Konferencijos metu lytiškumo ugdymo ekspertai supažindins tėvus, mokytojus ir kitus švietimo specialistus su gerosiomis lytiškumo ugdymo praktikomis, bei ragins suaugusiuosius nevengti šios dažnai nepatogios, bet jaunuoliams labai svarbios temos.

,,Nors lytiškumo ugdymo situacija gerėja, tačiau vis dar su didele baime, nepasitikėjimu ir uždarumu kalbame apie jaunimui svarbias temas. Jauni žmonės gyvena dinamiškame pasaulyje, tad artimiausi suaugusieji turėtų tapti tie ir tos, į kuriuos jaunuoliai kreipiasi, susidūrę su iššūkiais ir nerandantys sau atsakymų. Ši konferencija gali padėti ryžtis atverti (ne)jaukias temas ir pamatyti, kad kartu galime sukurti aplinką sveikam ir saugiam jauno žmogaus augimui“, – sako nevyriausybinės organizacijos „Įvairovės ir edukacijos namai“ mokymų vadovė Lina Januškevičūtė.

Renginio metu bus galima susipažinti su įrankiais ir priemonėmis pedagogams ir tėvams, švietėjams, įgyvendinantiems lytiškumo ugdymą (ne)formalaus ugdymo įstaigose. Taip pat vyks diskusijos, pranešimai bei praktinis seminaras.

Konferencijoje pranešimus skaitys ir praktinius užsiėmimus ves lytiškumo ugdymo specialistė Akvilė Giniotaitė, viena iš iniciatyvos ,,Sąmoninga šeima“ įkūrėjų, psichologė Miglė Motiejūnė, LSMUL Kauno klinikos akušerijos ginekologijos gydytoja rezidentė, IG „Žemiau bambos“ kūrėja Aurėja Trunovė, Lietuvos moksleivių sąjungos prezidentė Karolina Pralgauskytė, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Neuromokslų instituto Elgesio medicinos laboratorijos mokslininkas, klinikinis psichologas dr. Julius Burkauskas, Lietuvos žmogaus teisių centro direktorė Jūratė Juškaitė ir kt.

,,Jeigu matematikos formules, istorijos datas ar kirčiavimo taisykles laikui bėgant ir pamirštame, lytiškumo ugdymas su mumis išlieka visą gyvenimą. Svarbu suprasti, kad nežinojimas gali pakenkti, o mokslu pagrįsta informacija – išgelbėti. Būtent todėl turėtume įveikti nejaukumą ir išsklaidyti mitus – susitikime konferencijoje ir pasisemkime žinių bei įkvėpimo“,  – sako etikos mokytoja ir lytiškumo ugdymo lektorė Kamilė Pudžemytė.

Dalyvauti renginyje užsiregistravo jau daugiau nei 300 tėvų ir pedagogų.

Konferencija vyks Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje bei bus transliuojama internete.

Konferencijos programa ČIA.

Konferenciją organizuoja „Įvairovės ir edukacijos namai“ ir Lietuvos žmogaus teisių centras, renginys rengiamas įgyvendinant projektą „Lytiškumo akademija“. Projektas yra Aktyvių piliečių fondo, finansuojamo EEE finansinio mechanizmo lėšomis, dalis.

Daugiau ManoTeises.