konferencija

Britų Drag ikona: mokyklose mokoma, kad dalis jūsų asmenybės nėra priimtina

Per daug džiaugsmo, per daug garso, per daug juoko – tai tik keli dalykai, kuriuos švietimo sistema stengiasi pakoreguoti vaikuose, sako „Vilnius Pride“ konferencijoje dalyvaujantis akademikas, Drag, Dr. Cheddar Gorgeous. Bet koks kitoniškumas vertinamas kaip problema, o ne kaip galimybė ir potencialas, kuris išskiria žmones vienus nuo kitų. Mokyklose kuriama aplinka, kur kitoniškumas laikomas grėsme egzistuojančiai tvarkai.

Spaudos Konferencija „Lietuvos teismams neapgynus vienos lyties asmenų šeimų, teisybės bus ieškoma Strasbūre“

11.00 val., 2024 m. kovo 29 d. ELTA spaudos konferencijų salėje (Gynėjų g. 16, 1 a.) įvyks Tolerantiško Jaunimo Asociacijos organizuojama spaudos konferencija, kurioje bus aptartos pernai inicijuotos strateginės bylos prieš Lietuvą dėl vienos lyties asmenų šeimų pripažinimo. Lietuvos teismams nesugebėjus apginti Konstitucijoje įtvirtinto lygiateisiškumo, bylos pasieks Europos Žmogaus Teisių Teismą.

Vasario 17 d. - Vilnius - Nacionalinė emancipacijos diena: įteisinta!

Nacionalinę emancipacijos dieną minime kviesdamos prie Signatarų namų ir į konferenciją “Emancipacijos diskursai nepriklausomoje Lietuvoje: fizinio ir episteminio smurto pavidalai” ir vakarėlį “Emancipacija!”. Konferencija vyks Nacionalinėje dailės galerijoje (Konstitucijos prospektas 22, Vilnius).

Birželio 30 d. - Vilnius - Konferencija "Trans teisės Baltijos šalyse"

Su kokiais pagrindiniais iššūkiais susiduria trans žmonės Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje? Kokia šiuo metu yra translyčių asmenų teisių padėtis Baltijos šalyse ir ką galima padaryti norint ją pagerinti? Šie ir kiti klausimai birželio 30 d. nuo 10 val. bus aptariami tarptautinėje konferencijoje. Ji vyks Nacionalinėje dailės galerijoje.

Smurtas prieš moteris kasmet Europos Sąjungai kainuoja 366 milijardus eurų

Vargu ar smurto žalą būtų galima matuoti pinigais, tačiau dalis visuomenės supranta tik tokią kalbą. Šiandien apie piniginę skurto prieš moteris kainą prakalbo Europos lyčių lygybės instituto direktorė Carlien Scheele.