Rasa Erstikytė laiške Seimo nariams: nesuprantu kaip galima rinkti politinius dividendus iš neapykantos?

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Rasa Erstikytė laiške Seimo nariams: nesuprantu kaip galima rinkti politinius dividendus iš neapykantos?

Pir, 03/21/2022 - 15:30
Kategorija:
0 komentarų

Artėjant balsavimui dėl Partnerystės įstatymo Seime, Rasa Erstikytė atviru laišku Facebook kreipėsi į Seimo narius. "Kaip pilietė ir kaip valstybės tarnautoja, nesuprantu ar galima rinkti politinius dividendus iš neapykantos. Kur toliau? Ir ne įsitikinimuose čia esmė. Pamatinės žmogaus teisės, liberalioje šalyje PRIVALO egzistuoti", - rašo dviejų vaikų mama.

Rasos Erstikytės teigimu, partnerystės įstatymas, jį priėmus, greitai bus užmirštas, tačiau suteiks daliai Lietuvos žmonių saugumą. "Neturime teisės apsimesti geresniais už kitus. Niekas neturi teisės skirstyti žmonių, pagal jų statusą, turtinę padėtį, lytinę pakraipą. Tai tiesiog nebrandus požiūris", - rašo ji.

"Meldžiu, susimąstykite. LGBTQ+ bendruomenė - ne mada ir ne užkratas. Paklauskite savęs - ar Partnerystės įstatymas turės įtakos konkrečiai Jums ar Jūsų šeimai? Jei turės, tai tik tiems, kuriems jis yra aktualus ir ta įtaka bus tik pozityvi. Vilniaus universiteto mokslinininkai jau kreipėsi į organizaciją “LGBTQ Mamos”, su klausimu kuo gali prisidėti prie visuomenės švietimo bei inicijavo mokslinius tyrimus. Gausybė sąmoningų, šviesių žmonių, demonstruojančių suvokimą apie padėties rimtumą, gausybė nesuprantančių, ko trūksta Seimo nariams, kad pakylėtų Lietuvą į kitą lygį. Būtent taip.

Laukti ne išeitis - šie žmonės, kaip ir mes, turi Vieną gyvenimą. Ir tik dėl šios priežasties prašo Partnerystės įstatymo Dabar. Net neišsivaizduojate kiek daug nuostabių, iškilių, inteligentiškų, meniškų žmonių yra LGBTQ žmonių tarpe. Atsisukite į šiuos žmones ir jie atsidėkos Jums šimteriopai. Jie, tai mes, o kartu esame - Valstybė. Nereikia skaldymo, vienykite piliečius, nes vienybė mums Visiems reikalinga", - teigia Rasa.

Jos teigimu, nesuprantama, kodėl politikai elgiasi taip, lyg LGBTQ+ žmonių nebūtų Lietuvoje. "Pasiteiraukite mokyklinio amžiaus vaikų. Jų pasaulėžiūra jau susiformavusi ir dažnai pranoksta suaugusiųjų. Vaikai supranta visumą, jų karta yra daug atviresnė, linkusi kalbėti apie mums nepatogius dalykus ir matanti kaip stipriai LGBTQ klausimu stagnavęs vyresniosios kartos mąstymas. Kaip galima užsimerkti prieš tai, kas akivaizdu ir dėtis, kad LGBTQ žmonių tiesiog nėra?", - mintimis dalinasi R. Erstikytė.

Savo laišką ji biagia prašymu: "prašau jūsų, pademonstruoti lyderystę ir nebalsuoti už Partnerystės įstatymo išbraukimą iš Seimo pavasario sesijos darbų programos, kad visi kartu, atviromis šypsenomis galėtumėme sakyti, Lietuvoje gyventi gera".