5 argumentai, kodėl homoseksualumas nėra mada

Skaitymo laikas
2 minutes
Perskaityta

5 argumentai, kodėl homoseksualumas nėra mada

Ket, 10/24/2024 - 19:15
Kategorija:
0 komentarų

Kai kurie žmonės teigia, kad homoseksualumas yra „mada“, tačiau toks požiūris yra klaidinantis ir nepagrįstas. GayLine.LT pateikia penkis argumentus, kodėl homoseksualumas nėra kažkas ką galime pasirinkti.

  • Homoseksualumas egzistuoja nuo seniausių laikų

Vienas iš stipriausių argumentų yra faktas, kad homoseksualių žmonių egzistavimas užfiksuotas nuo seniausių laikų. Homoseksualumas buvo senovės Egipte, Graikijoje ir Romoje, taip pat daugybėje kitų kultūrų. Pavyzdžiui, senovės graikai ir romėnai atvirai pripažino homoseksualius santykius tarp vyrų, o kai kurios Amerikos indėnų gentys homoseksualumą traktavo kaip normalią gyvenimo dalį, kai kur netgi laikė tokius žmones dvasiniais vadovais.

Šis homoseksualumo buvimas įvairiose kultūrose ir epochose paneigia idėją, kad tai yra tik šiuolaikinė „mada“. Tai natūralus reiškinys, egzistavęs visose epochose, nepaisant kultūrinių, religinių ar socialinių permainų.

  • Homoseksualumas stebimas ir gyvūnų pasaulyje

Homoseksualūs elgesio modeliai stebimi ne tik žmonių visuomenėje, bet ir daugelio gyvūnų rūšių elgesyje. Moksliniai tyrimai rodo, kad daugiau nei 1 500 gyvūnų rūšių būdingas homoseksualus elgesys, nuo delfinų iki pingvinų ir net primatų.

Tai įrodo, kad homoseksualumas nėra vien tik socialinė konstrukcija arba mada, o gali turėti gilesnes biologines priežastis. Jei tokie elgesio modeliai būdingi ir kitoms gyvūnų rūšims, neįmanoma teigti, kad tai tik žmonių sukurta mada ar kultūrinis fenomenas. Gyvūnai juk tikrai nesivaiko kas madinga.

  • Homoseksualumas nėra pasirinkimas

Vienas iš dažniausiai klaidingų mitų apie homoseksualumą yra tas, kad tai yra sąmoningas pasirinkimas. Tačiau didžioji dalis mokslininkų sutarė, kad seksualinė orientacija nėra laisvai pasirenkama. Genetiniai, biologiniai ir psichologiniai veiksniai daro įtaką žmogaus seksualinei orientacijai.

Jei homoseksualumas būtų tiesiog mada ar laikina tendencija, žmonės galėtų sąmoningai kaitalioti savo orientaciją, kai tik panorėję. Dauguma homoseksualių asmenų supranta priklausantys LGBTQ+ bendruomenei jau ankstyvoje vaikystėje arba paauglystėje. Dar daugiau, homoseksualūs žmonės nuolatos susiduria su diskriminacija, todėl būtų neprotinga teigti, kad jie „pasirenka“ patirti patyčias, grasinimus, atskirtį ar net smurtą.

  • Homoseksualumas nėra susijęs su šiuolaikine žiniasklaida ar populiaria kultūra

Vienas iš argumentų, kad homoseksualumas yra mada, remiasi šiuolaikine popkultūra ir žiniasklaida, kur vis dažniau matomi LGBTQ+ veikėjai. Tačiau homoseksualūs žmonės egzistavo dar gerokai anksčiau nei buvo pradėta viešai kalbėti apie jų teises arba homoseksualumą rodė televizijos šou, filmuose ar kitose medijose.

Faktas, kad šiuolaikinė kultūra tapo atviresnė įvairioms seksualinėms tapatybėms, nereiškia, kad tai mada. Tai tik reiškia, kad žmonės gali laisviau ir atviriau išreikšti savo tapatybę be baimės būti diskriminuojamiems ar persekiojamiems, o žiniasklaida ir medijos geriau atspindi realią visuomenę, kurioje yra LGBTQ+ žmonių.

  • Seksualinė orientacija yra pastovi

Tyrimai rodo, kad daugumai žmonių seksualinė orientacija išlieka pastovi per visą gyvenimą. Nors kai kurie žmonės gali tyrinėti savo seksualinę tapatybę, dauguma homoseksualių žmonių jaučia kas jie yra nuo ankstyvo amžiaus ir tai nekinta nepriklausomai nuo išorinių veiksnių.

Visuomenėse, kuriose gausu neapykantos ir nusistatymo prieš LGBTQ+ žmones, savo tapatybės pripažinimas homoseksualiems žmonėms gali užtrukti. Jie neretai stengiasi pritapti, net tuokiasi su priešingos lyties asmenimis, susilaukia vaikų ir kartu graužia ir niekina save paneigiant tapatybę. Ilgainiui tokie žmonės dažnai ryžtasi atsiskleisti ir pripinti tiesą, todėl kai kam gali pasirodyti, kad žmogus pasirinko tapti homoseksualiu. Tikroji tiesa yra ta, kad jis buvo homoseksualus, tačiau dėl visuomenės spaudimo apsimetinėjo kuo nėra.

 

Taigi, homoseksualumas nėra mada, bet natūrali ir pastovi žmogaus tapatybės dalis. LGBTQ+ žmonės egzistavo ir egzistuos nepriklausomai nuo socialinių ar kultūrinių pokyčių.