Istorinė rezoliucija. Pirmą kartą pripažintos queer moterų teisės
Europos Taryba pirmą kartą istorijoje priėmė rezoliuciją, kuria siekiama ginti visų moterų, taip pat ir queer, teises. Rezoliucijoje valstybės narės raginamos imtis priemonių, kad lesbietės, biseksualios ir queer moterys būtų apsaugotos nuo smurto ir diskriminacijos.
„Ilgą laiką lesbietės, biseksualios ir queer (LBQ) moterys buvo nustumtos į šalį ir dabar tapo taikiniu prieš lytis nukreiptų judėjimų, kurie puola moterų ir LGBTI asmenų teises, bandydami jas nutildyti arba atimti iš jų teisėtą vietą pasaulyje bei viešosiose erdvėse“, - teigiama tekste. – „LBQ moterys patiria stigmą ir diskriminaciją dėl lyties, seksualinės orientacijos ir specifinės tapatybės kaip moterys, kurios neatitinka visuomenės lūkesčių, stereotipinių su lytimi susijusių vaidmenų ar vadinamųjų moteriškumo standartų“.
Europos Taryba neturi galimybės priimti įstatymų ir tvirtina spendimus, kurie tampa gairėmis valstybėms veikti. Vienas didžiausių organizacijos pasiekimų - Europos žmogaus teisių konvencija, kuri leido įsteigti Europos žmogaus teisių teismą.
„Parlamentinė asamblėja smerkia LGBTI asmenų teisių panaudojimą politiniais tikslais ir neapykantą kurstančią kalbą, nukreiptą prieš LGBTI asmenis“, - rašoma rezoliucijoje. Čia pat pateikiamos rekomendacijos kaip sustabdyti diskriminaciją. – „Skatinti pagarbą visiems, nepaisant jų įvairovės, visų pirma galima pasiekti per švietimo sistemą, kuri turėtų būti pažangos jėga ir aplinka, kurioje kiekvienas gali būti savimi. Reikalingos informacinės kampanijos ir tvirtos politinės paramos priemonės, skirtos kovoti su visų formų diskriminacija. Asamblėja pabrėžia, kad svarbu mokyklų programose būtina skatinti įvairovę“.
Asamblėja pragina visas Europos Tarybos nares paruošti, finansuoti ir įgyvendinti LGBTI asmenų teisių apsaugos strategijas. Taip pat atkreipiamas dėmesys į būtinybę pripažinti, kad LBQ moterų patiriama diskriminacija turi specifinių bruožų.
Raginame „įgyvendinti tvirtus teisės aktus prieš diskriminaciją ir užtikrinti, kad juose būtų numatytos konkrečios nuostatos dėl diskriminacijos dėl seksualinės orientacijos, lytinės tapatybės, lytinės raiškos ir lyties ypatybių“, - sakoma dokumente. Čia pat priduriama, kad būtina įvesti „nulinės tolerancijos politiką neapykantos nusikaltimams ir neapykantą kurstančioms kalboms prieš LGBTI asmenis, įskaitant LBQ moteris“.
Valstybės narės kviečiamos daugiau dėmesio skirti neapykantai skleidžiamai internete, užtikrinti tos pačios lyties šeimose augančių vaikų teises.
Rezoliucijai pritarė 48 šalys, 4 buvo prieš. Rezoliucijos nepalaikė du Jungtinės Karalystės, vienas Austrijos ir vienas Vengrijos atstovas. Rezoliucijos tekstą galima rasti ČIA.
- Prisijunkite arba užsiregistruokite jei norite komentuoti