TYRIMAS: Homofobija sporto persirengimo kambaryje labiau žaloja heteroseksualius berniukus

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

TYRIMAS: Homofobija sporto persirengimo kambaryje labiau žaloja heteroseksualius berniukus

Pen, 09/27/2024 - 08:15
Kategorija:
0 komentarų

Paprastai manoma, kad komandinis sportas turi teigiamos naudos vaikams, nes padeda socializuotis, suprasti kaip siekti tikslo kartu su kitais žmonėmis. Tačiau yra ir kita pusė – noras demonstruoti savo „vyriškumą“ žeminant ar niekinant tam tikrus žmones.  Fordhamo universiteto atliktas tyrimas parodė, kad kai jaunimas susiduria su prieš LGBTQ+ nukreiptais pokalbiais, tai daro neigiamą įtaką visiems to pokalbio dalyviams.

„Nebūk merga“, „atsargiai kelk muilą“ ir panašias frazes persirengimo kambariuose yra girdėję daugelis vaikinų. Tyrėjai rašo, kad sporto aplinkoje tokiomis kalbomis tariamai skatinant ar motyvuojant siekti geresnių rezultatų, kuriamas iškreiptas vyriškumo suvokimas. Dar daugiau – nors komentarai išsakomi LGBTQ+ žmonių atžvilgiu, tai daro įtaką ir heteroseksualiems berniukams, kurie pradeda abejoti ir nepasitikėti savo kūnų, išvaizda ir elgsena, praneša lgbtqnation.com.

Turėjai sako, kad naudos iš komandinio sporto įgyja tik tie berniukai, kurių gretose tokių patyčių nėra. O jei ji egzistuoja – tokia veikla kuria nemenkas problemas.

Homofobiškų frazių vartojimas „kenkia kiekvieno gerovei“, – sako Laura Wernick, viena iš tyrimo autorių. Ji pastebi, kad minėtų pokalbių žala savivertei didžiausia yra būtent heteroseksualiems vaikams. Mokslininkai daro išvadą, kad LGBTQ+ vaikai jau iki pradėdami sportuoti komandoje būna susidūrę su homofobiniais komentarais, todėl jų atsparumas yra didesnis.

„Nemanau, kad treneriai galvoja apie tikrąjį jos poveikį berniukams“, – apie homofobiją perduodamą iš kartos į kartą kalbėjo Derekas Tice-Brownas, Fordhamo socialinių paslaugų docentas. - „Jie užaugo sportuodami lygiai tokiomis pat sąlygomis, taip jie buvo mokomi konkuruoti, gyventi pagal tam tikrą supratimą apie tai, kas yra vyriškumas“.

Tyrimas buvo paskelbtas žurnale „Journal of Sport and Social Issues“. Tyrimo metu buvo apklausti penkių miesto, kaimo ir priemiesčių mokyklų mokiniai apie žalingos kalbos patirtį įvairiose aplinkose.