Teisininkas: Antano Kandroto-Celofano ir Andrejaus Lobovo išpuolis tebuvo tyčiojimasis

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Teisininkas: Antano Kandroto-Celofano ir Andrejaus Lobovo išpuolis tebuvo tyčiojimasis

Ant, 09/24/2024 - 08:15
Kategorija:
0 komentarų

Mykolo Romerio universiteto Teisės mokyklos Viešosios teisės instituto profesorius dr. Andrejus Novikovas LRT.lt sako, kad išpuolis teismo salėje prieš Tomą Vytautą Raskevičių yra tik nedidelis viešosios tvarkos pažeidimas.

„Teismo posėdžių salė yra viešoji vieta, todėl asmenys privalo laikytis tų pačių taisyklių kaip ir kitose viešose vietose, pavyzdžiui, gatvėje, stadione, parke ir kitur“, – LRT sakė Andrejus Novikovas. – „Minėti asmenys jam negrasino, nesiūlė kitiems susidoroti su juo. Po įžeidžiančio, niekinančio pobūdžio viešų pareiškimų jie paliko teismo salę“.

Anot jo, prie nedidelio viešosios tvarkos pažeidimo priskiriami tokie veiksmai kaip necenzūriniai žodžiai ar gestai viešosiose vietose, kiti tyčiniai veiksmai, kuriais siekiama pažeisti viešąją tvarką ir žmonių rimtį. Jis atkreipė dėmesį, kad dviejų žmonių komentarai buvo išsakyti pasibaigus teismo posėdžiui – taigi vertintini kitaip.

„Tyčiojimasis – tai garbės ir orumo žeminimas, žmogaus ar žmonių grupės vaizdavimas kaip pajuokos objekto. Niekinimas – tai labai neigiamas, nepagarbus atsiliepimas apie žmogų ar žmonių grupę, džiūgavimas dėl juos ištikusios nelaimės arba prieš juos padarytų nusikaltimų ir pan. Neapykantos skatinimas – tai primetimas žmogui ar jų grupei nebūtų dalykų, kurie juos neigiamai apibūdina visuomenės akyse, sukelia priešiškumą ar provokuoja nepakantumą žmogui ar jų grupei.

Kurstymas diskriminuoti – tai tiesioginis kvietimas arba netiesioginis skatinimas riboti žmogaus ar jų grupės teises ir laisves, lyginant su kitais žmonėmis ar jų grupėmis. Visos veikos pasižymi kraštutinumu, jų diskriminacinis pobūdis turi būti akivaizdus“, –skirtingų lygių nusikaltimus vardijo MRU profesorius.

Antano Kandroto-Celofano ir Andrejaus Lobovo kalbas apie „kietus daiktus burnoje“ profesorius vadina nukreiptais tik konkrečiam žmogui, jais neskatinta neapykanta ar tam tikros žmonių grupės diskriminacija. Tiesa, jis pridūrė, kad situaciją turėtų įvertinti policija.

GayLine.LT redakcija mano, kad jei viešas tyčiojimasis iš žmogaus seksualinės orientacijos tėra tik menkas nusikaltimas - tai turėtų būti keičiama.

”Lietuvoje klesti patyčių kultūra, nes neva tai siejama su teise reikšti įsitikinimus ir pažiūras. Kol nebus adekvačių baudų - padėtis nesikeis”, - sako GayLine.lt redaktorius M. Norbutas.