D. Žalimas dėl atmestų prašymų kreiptis į Konstitucinį Teismą: teisėjams turėtų būti gėda

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

D. Žalimas dėl atmestų prašymų kreiptis į Konstitucinį Teismą: teisėjams turėtų būti gėda

Pen, 06/28/2024 - 15:13
Kategorija:
0 komentarų

Buvęs Konstitucinio Teismo pirmininkas socialiniame tinkle Facebook pasidalino savo nuomone apie Konstitucinio Teismo sprendimą priimti nagrinėti Vyriausybės kreipimąsi dėl partnerystės instituto teisinio reguliavimo konstitucingumo įvertinimo. Jis sako, kad analogiškus prašymus teismas buvo pateikusios ir tos pačios lyties asmenų šeimos - bet jos nebuvo išgirstos.

„KT pripažino, kad yra konstitucinių argumentų ginčyti dabartinį partnerystės instituto teisinį reguliavimą“, - rašo neseniai į Europos Parlamentą išrinktas D. Žalimas. - „Yra daugiau nei pakankamai konstitucinių argumentų teigti, kad jis yra antikonstitucinis tuo, kad numato tik vyro ir moters, bet ne dviejų tos pačios lyties asmenų partnerystę“.

Dainius Žalimas pažymi, kad gerokai ankščiau nei Vyriausybė, teismų tos pačios lyties poros prašė kreiptis į Konstitucinį Teismą išaiškinimo, bet teisėjai nenorėjo nieko daryti.

„Gėda turėtų būti tiems bendrosios kompetencijos teismų teisėjams, kurie nagrinėdami tos pačios lyties porų pradėtas bylas dėl jų šeimos santykių teisinio pripažinimo neatsižvelgė į prašymus kreiptis į KT. Tie prašymai buvo panašūs ar net kone identiški Vyriausybės kreipimuisi. Gėda arba dėl nekompetencijos, arba dėl pareigos ginti konstitucines žmogaus teises nevykdymo“, - rašo jis.

D. Žalimas išreiškė viltis, kad ateis diena, kai Lietuva pradės įgyvendinti savo pačios svarbiausia teisės aktą ir tarptautinius susitarimus, kuriuos yra pasirašiusi.

„Yra viltis, kad Konstitucija ir Europos žmogaus teisių konvencija dėl tos pačios lyties porų šeimos santykių teisinio pripažinimo ir apsaugos galiausiai bus įgyvendinta. Konstitucija yra tiesiogiai taikomas aktas, ir tam nereikia Seimo leidimo”, - rašo jis Facebook paskyroje.