Tailandas netrukus taps pirmąja Pietryčių Azijos valstybe, įteisinusia tos pačios lyties asmenų santuokas

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Tailandas netrukus taps pirmąja Pietryčių Azijos valstybe, įteisinusia tos pačios lyties asmenų santuokas

Tre, 06/19/2024 - 08:30
Kategorija:
0 komentarų

Tailando karalystės Senatas antradienį priėmė įstatymą, kuris įteisina santuokos lygybę. 130 senatorių balsavo už ir tik keturi nepritarė teisės akto projektui.

Įstatymui įsigalioti dar reikia karaliaus pritarimo, tačiau tai laikoma tik formalumu. Teisės aktas įsigalios praėjus 120 dienų nuo jo paskelbimo Karališkajame leidinyje.

„Įstatymo projektas yra didžiulis žingsnis į priekį LGBTQ+ teisių srityje Tailande“, – CNN sakė Panyaphon Phiphatkhunarnon, organizacijos už LGBTQ+ lygybę Tailande įkūrėjas.

Tailandas taps tik trečiąja šalimi Azijoje ir pirmąja pietrytinėje žemyno dalyje, kurioje santuokos bus sudaromos remiantis lygiateisiškumo principu. 2019 metais santuokas įteisino Taivanas, 2023 metais – Nepalas.

Įstatymo projekte LGBTQ+ poroms suteikiamos tokios pat teisinės teisės ir pripažinimas kaip ir heteroseksualioms poroms, įskaitant teises, susijusias su paveldėjimu, įvaikimu ir sveikatos priežiūra.

„Kai buvau jaunas, žmonės sakė, kad tokie žmonės kaip mes negali turėti šeimos, negali turėti vaikų, santuoka buvo neįmanoma“, – CNN teigė Bankoko gyventojas Pokpong Jitjaiyai. -  „Dabar galiu laisvai sakyti, kad esu gėjus“.

Santuokos lygybės įteisinimas nebuvo paprastas sprendimas. To reikalavo daugelis žmogaus teisių organizacijų, todėl prieš kurį laiką vykusiuose rinkimuose net kelios partijos įsipareigojo tai padaryti.