Protestas prie Šiaurės Makedonijos prokuratūros. LGBT bendruomenė daugiau 9 metus laukia teisingumo

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Protestas prie Šiaurės Makedonijos prokuratūros. LGBT bendruomenė daugiau 9 metus laukia teisingumo

Ket, 12/02/2021 - 08:14
Kategorija:
0 komentarų

„Kaip mes jaučiamės? Tikriausiai įsiutęs, nusivylęs, nežinau, po kiek metų“, – Radiomof sakė koalicijos Margini aktyvistas Slavcho Dimitrov, pirmadienį protestavęs prie Skopjė, Šiaurės Makedonijos sostinės, prokuratūros.

Slavcho ir kiti aktyvistai protesto metu pabrėžė menką valdžios norą išsiaiškinti daugelį metų vykusių užpuolimų prieš LGBTQ+ aktyvistus kaltininkus.

Prieš devynerius metus Slavcho Dimitrov buvo užpultas senajame Skopjė turguje, prieš septynerius – per LGBTQ+ centro gimtadienį. Dėl visų šių užpuolimų pradėti tyrimai vilkinami iki šiol.

„Daugelis žmonių buvo sunkiai sužeisti ir iki šiol gyvena su tų išpuolių sukeltomis traumomis. Buvome užrakinti patalpoje, kurioje mus bandė padegti. Į mus mėtė akmenis“, – sakė jis.

„Skamba neįtikėtinai, kad po devynerių metų vėl esame čia, priešais pagrindinę prokuratūrą. Gavome pranešimą apie prieš septynerius metus įvykusį išpuolį. Vidaus reikalų ministerija informavo, kad prokuratūra neturi kriminalistinių technologijų identifikuoti ir palyginti žmones iš LGBTQ+ centro išpuolio filmuotos medžiagos. Todėl jie nepradės procedūros ir kad nėra pagrindo įtarti, kad buvo įvykdytas nusikaltimas“, – Radiomof teigia Kocho Andonovski iš Helsinkio žmogaus teisių komiteto.

Anot jo, tokiu valdžios neveikimu stengiamasi ne tik nuslėpti šį neapykantos nusikaltimą, bet ir atgrasyti visus kitus, patiriančius smurtą, apie tai pranešti. Žmogaus teisių komitetas jau padavė apeliaciją dėl prokuratūros sprendimo.

„Aiškus rodiklis, kad prokuratūra yra siaubingai homofobiška institucija, kuri po tiek metų patvirtina mūsų nuogąstavimus ir prielaidas dėl jų išankstinio nusistatymo. Jei prieš daug metų manėme, kad šią instituciją spaudžia ankstesnė valdžia, kuri, kaip žinome, buvo konservatyvi, homofobiška ir autoritarinė, tai dabar tos valdžios nėra, o prokuratūra elgiasi taip pat. Tai reiškia, kad problema yra pačioje institucijoje, nepaisant platesnės politinės aplinkos, kurioje ji veikia“, – sakė S. Dimitrov.

Protesto akcija aktyvistai ragino Prokurorų tarybą griežčiau stebėti prokurorų darbą ir būti aktyvesniems nustatant neprofesionalų ir aplaidų pareigų atlikimą.