Parlamente politikės pareiškimas: Lesbietės turi super galių

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Parlamente politikės pareiškimas: Lesbietės turi super galių

Pen, 04/26/2024 - 08:15
Kategorija:
0 komentarų

Šią savaitę Strasbūre vykusio Europos Parlamento posėdžio metu parlamentarė Malin Björk nusprendė pasveikinti visas lesbietes. Jos kalba sulaukė gausių ovacijų ir šūksnių.

„Ši savaitė yra Lesbiečių matomumo savaitė. (...) Tai yra svarbus momentas pripažinti diskriminaciją kaip lesbiečių gyvenimo kasdienybę.

Faktas, kad mes, lesbietės buvome nematomos net ir moterų ar LGBTQ+ teisių gynėjų gretose. Ir tai vyko nepaisant to, kad lesbietės buvo pirmose šių judėjimų gretose, taip pat ir kituose judėjimuose.

Jei jūs nors kiek pasidomėtumėte, surastumėte energijos kupiną lesbietę absoliučiai visur, kuri stengiasi paversti šitą pasaulį geresne vieta. Istoriškai susiformavusi lesbiečių baimė buvo naudojama disciplinuoti visas moteris. Sakant, nebūk per daug laisva, nebūk per daug nepriklausoma, nesakyk, kad tu gali veikti be patriarchalinio buvimo, nes mes pavadinsime tave lesbiete.

Bet aš tikiu, kad būti lesbiete, tai turėti šiek tiek super galių. Tai automatiškai tave priverčia siekti daugiau laisvės, nepriklausomybės ir sukurti lygybę visiems“.

Ši kalba buvo palydėta gausiais parlamento narių plojamais ir net šūksniais.

 

Malin BJÖRK kalbą galite pamatyti čia - nuo 12 val. 14 min.