Susidorojimas tęsiasi. Jemeno hučiai 9 vyrus nuteisė mirties bausme

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Susidorojimas tęsiasi. Jemeno hučiai 9 vyrus nuteisė mirties bausme

Pir, 04/22/2024 - 15:30
Kategorija:
0 komentarų

Jemeno hučiai apkaltinę 9 vyrus „sodomija“ nuteisė juos mirties bausme. Dar 23 vyrams už neva homoseksualius santykius paskirtas įkalinimas.

Jemeno sukilėliai aršiai kovoja prieš homoseksualius asmenis. Neatmetama, kad vyrai apkaltinami „sodomija“ ir kai norima susidoroti su konkrečiu žmogumi, net jei jis yra heteroseksualus. „Siekdami nuslėpti savo brutalumą, hučiai kaltina žmones amoraliais poelgiais, ypač tuos, kurie jiems prieštarauja“, – teigia žmogaus teisių stebėjimo organizacijos „Human Rights Watch“ atstovas Niku Jafarnia.

„Human Rights Watch“ pranešė, kad šalyje net 32 vyrams buvo paskirtos konkrečios bausmės. Devyniems skirta mirties bausmė, kuri paprastai vykdoma nukryžiavimu arba užmėtymu akmenimis. Trims vyrams paskirtas viešas nuplakimas.

„Hučiai naudoja šias žiaurias priemones, kad atitrauktų dėmesį nuo savo nesugebėjimo valdyti ir patenkinti savo teritorijose gyvenančių žmonių pagrindinių poreikių“, - sako Niku Jafarnia.

Pranešama, kad susidorojimas su šiais vyrais buvo vykdomas neturint arešto orderių, neteisėtai konfiskuojant telefonus, neužtikrinant teisės į gynybą.

Jemeno baudžiamojo proceso įstatymo 132 ir 172 straipsniai draudžia teisėsaugai suimti ar konfiskuoti žmonių daiktus be orderio. 181 straipsnis taip pat draudžia policijai apklausti įtariamuosius nedalyvaujant advokatui. Vis dėlto, šių tvarkų nėra paisoma.