Amerikiečiai paskaičiavo - PrEP skyrimas yra pigiau nei gydyti ŽIV

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Amerikiečiai paskaičiavo - PrEP skyrimas yra pigiau nei gydyti ŽIV

Tre, 03/06/2024 - 20:30
Kategorija:
0 komentarų

Kas gali paneigti, kad amerikiečiai moka skaičiuoti. Neseniai paskelbtas ŽIV ir hepatito politikos instituto tyrimas rodo, kad prevencinių priemonių suteikimas prieš ŽIV apsimoka valstybei. Lietuvoje tuo metu tokie medikamentai vis dar nekompensuojami net į rizikos grupes patenkantiems žmonėms.

Paskelbtas tyrimas įrodo, kad tiek ilgai veikiančio, tiek kasdieninio PrEP vartojimas gali duoti milžiniškų teigiamų rezultatų visuomenės sveikatai. PrEP yra vaistas, kuris sumažina tikimybę užsikrėsti ŽIV. Laikantis taisyklių ši priemonė yra labai veiksminga ir net 99 proc. užkerta kelią užsikrėsti ŽIV lytinių santykių metu.

Mokslininkai parodė, kad naudojant šiuos preparatus būtų galima sumažinti užsikrėtimų ŽIV skaičių 87 proc., o tai leistų per 10 metų valstybei sutaupyti 4,25 mlrd. dolerių (apie 3,9 milijardus eurų).

„Per dešimt metų būtų išvengta 139 296 ŽIV gydymo atvejų“, – teigiama instituto pranešime.

Tiesa, rezultatas būtų šiek tiek prastesnis, jei PrEP būtų naudojamas tik piliulėmis kasdien. Tokiu atveju ŽIV užsikrėtimų sumažėtų 74 540 ir sutaupyta 2,27 mlrd. dolerių sergančių žmonių gydymui.

„Turime užtikrinti, kad kiekvienas, turintis priežastį vartoti PrEP, galėtų gauti vaistus, geriausiai atitinkančius jų poreikius. Su nauju ilgai veikiančiu PrEP daugeliui žmonių, kuriems buvo sunku laikytis kasdienių tablečių vartojimo režimo, dabar yra dar viena galimybė apsisaugoti nuo ŽIV“, – sako  instituto vykdomasis direktoriaus Carlo Schmido.

Tuo metu Lietuvoje PrEP preparatai iš viso nėra kompensuojami ir dėl didelės kainos juos retai naudoja net į rizikos grupę patenkantys asmenys.