Įdomūs faktai: Kodėl vyrams išsituštinti reikia daugiau laiko nei moterims?

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Įdomūs faktai: Kodėl vyrams išsituštinti reikia daugiau laiko nei moterims?

Sek, 01/21/2024 - 12:15
Kategorija:
0 komentarų

Vyrams tenka kiek ilgiau užtrukti tualete nei moterims ir tai lemia konkrečios priežastys, teigia specialistai. Jie pažymi, kad tai lemia ir geresnę vyrų žarnyno būklę.

„Manau, kad kiekvienas, kuris pažįsta vyrą, žino, kad vyrai tualete praleidžia ilgiau nei moterys, tačiau iš tikrųjų jie daug rečiau serga žarnyno ligomis ir lėtiniu vidurių užkietėjimu nei moterys“, – „Yahoo! Life“ teigė gastroenterologas Kyle Staller.

Virškinimo trakto specialistė Madison Simons iš Klivlando klinikos portalui teigė, kad ilgesnis tuštinimasis turi biologines priežastis. Norint, kad tuštinimasis būtų veiksmingas - reikia kūno atsipalaidavimo.

Pasirodo, vyrai, sėdėdami ant klozeto, vyrai lengviau atsipalaiduoja nei moterys. Anot Madison, taip yra todėl, kad vyrai lengvai persijungia tarp dviejų rėžimų - simpatinės būsenos (įtampos) ir parasimpatinės (atsipalaidavimo). Tai susiję su istoriškai vyrų išvystytais gebėjimais, kai kilus grėsmei jie buvo priversti bėgti, o jai atslūgus - buvo kaupiama energija atsipalaiduojant. Kad virškinimas vyktų tinkamai, kūnas turi būti antroje būsenoje.

Atsipalaidavimas padeda lengviau pasiekti „poilsio ir virškinimo funkcija“. Šis gebėjimas susijęs ir su neretai mažesniu stresu, kurį patiria vyrai namuose.

„Jei sėdėsite tualete, jūsų nebus prašoma gaminti vaikams maisto ar išspręsti problemą darbe“, - sakė Madison, priminusi, jog daugelis moterų yra priverstos atlikti galybę užduočių vienu metu.

Tuo metu vyrai neretai tualete jaučiasi saugūs. „Su tuo susijęs saugumo jausmas – šiuo metu jūs visiškai suprantate, kad atliekate tik vieną darbą“, - sakė ji.