Tikrovės neatitinkantys komentarai apie stovyklą kainuos tūkstančius

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Tikrovės neatitinkantys komentarai apie stovyklą kainuos tūkstančius

Tre, 11/22/2023 - 08:30
Kategorija:
0 komentarų

Praėjusių metų vasarą Ligitas Kernagis socialiniame tinkle Facebook apkaltino vienos stovyklos personalą „verbuojant“ vaikus tapti homoseksualiais. Į tai sureagavo Lietuvos istorijos instituto darbuotojas Tomas Baranauskas, kuris paskelbė stovyklos vadovės vardą ir įvardijo ją kaip „Anykščių vaikų tvirkinimo stovyklos vadovę“. Neseniai teismas nusprendė, kad buvo paskleista tikrovės neatitinkanti informacija ir pažemintas vadovės vardas.

Teisėjų kolegija įpareigojo Tomą Baranauską atlyginti neturtinę žalą ir padengti bylinėjimosi išlaidas, kurios sudaro apie 6 tūkst. eurų.

„Vienas iš tokių buvo T. Baranauskas, jo išvedžiojimai buvo su vardu, pavarde, nuotrauka, net su mano partnerės vardu ir pavarde, kuri net nedirba įmonėje, su įmonės puslapiu. Tai buvo ne šiaip nuomonė, bet trumpai ir aiškiai buvau pavadinta vaikų tvirkinimo stovyklos vadove“, – LRT sakė Aurelija Paunksnė Ignotė, VšĮ „Anglų kalbos studija“ savininkė.

Po dirbtinai sukelto skandalo įmonė patyrė nuostolių - krito stovyklos dalyvių skaičius, nukentėjo reputacija. Ligitas Kernagis buvo paprašęs ištirti stovyklos veiklą. Prokuratūra patikrinusi faktus tyrimą nutraukė.

A. P. Ignotė sakė, kad veikiausiai stovykla buvo užsipulta vien dėl to, kad ten dirbo homoseksualus darbuotojas. „Lietuvoje tai dažnas atvejis, kai gėjus tampa lygiu pedofilui, kaip ir nieko keisto“, – pasakojo ji.

Moteris apgailestavo, kad prie šios kampanijos prisidėjo ir T. Baranauskas, kuris nežinojo apie tikrąją situaciją.

Pirmos instancijos teismas buvo nustatęs, kad reputacija buvo pažeista, tačiau neskyrė nuobaudos. Dėl šios priežasties bylinėjimasis buvo tęsiamas apeliacine tvarka.

Tomas Baranauskas savo kaltės nepripažįsta ir jei reikės, žada gintis ir Žmogaus Teisių Teisme.