Austrija išmokės kompensacijas gėjams, kurie patyrė persekiojimą

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Austrija išmokės kompensacijas gėjams, kurie patyrė persekiojimą

Ket, 11/16/2023 - 09:00
Kategorija:
0 komentarų

Austrijos Teisingumo ministrė informavo, kad šalis ketina išmokėti kompensacijas gėjams, kurie buvo persekiojami pasitelkiant diskriminuojančius įstatymus. Šalis homoseksualius santykius dekriminalizavo 1971 m., tačiau tam tikros diskriminacinės nuostatos galiojo iki XXI amžiaus pradžios.

Vyrų prostitucijos draudimas galiojo iki 1989 m., nors heteroseksualių žmonių prostitucija buvo teisėta, rašo Theguardian. Lytiniai santykiai tarp vyrų buvo leidžiami tik sulaukus 18 metų, o heteroseksualiems asmenims nuo 14 metų. Pastaroji nuostata galiojo iki 2002 m. Šios diskriminacinės nuostatos lėmė, kad dalis gėjų buvo persekiojami ar net nuteisti.

Siekiant pripažinti praeities klaidas, Austrija nusprendė maždaug 11 000 žmonėms išmokėti kompensacijas. Teisingumo ministrė Alma Zadić teigė, kad joms kitų metų biudžete skirta 33 mln. eurų. Nukentėjusieji gali tikėtis nuo 500 iki 3000 eurų išmokos. Didžiausia suma bus išmokama tiems, kurie buvo patraukti baudžiamojon atsakomybėn, nuteisti ir įkalinti.

„Ši finansinė kompensacija niekada negalės kompensuoti patirtų kančių ir neteisybės... tačiau labai svarbu, kad mes... pagaliau prisiimtume atsakomybę už šią savo istorijos dalį“, sakė ministrė.

Homoseksualiems asmenims taip pat bus panaikintas teistumas.

Tikimasi, kad įstatymas dėl kompensacijų bus priimtas parlamente dar šiais metais. Kompensacijas ketinama išmokėti kitų metų vasario mėnesį.

Pristatydama iniciatyvą Austrijos teisingumo ministrė atsiprašė LGBTQ+ žmonių dėl šalies vykdyto baudžiamojo persekiojimo, taip pat paragino visus kovoti su neapykantą ir smurtu.