Latvijos prezidentas sustabdė Partnerystės įstatymo paskelbimą

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Latvijos prezidentas sustabdė Partnerystės įstatymo paskelbimą

Pen, 11/10/2023 - 16:49
Kategorija:
0 komentarų

Homoseksualumo neslepiantis Latvijos prezidentas Edgars Rinkēvičš patvirtino, kad gavo 34 parlamento narių prašymą stabdyti vieną iš aštuonių įstatymų, kuriais įtvirtinama partnerystė. GayLine.LT redakcija jau rašė, kad prezidentas neturi kito pasirinkimo kaip tik stabdyti šio teisės akto įsigaliojimą, nes tokią tvarką numato šalies įstatymai.

„Tai buvo padaryta laikantis Konstitucijos. Saeimos nariai turi teisę vykdyti savo konstitucines teises, todėl dabar visuomenė, Latvijos piliečiai, turi du mėnesius paremti šią idėją arba atmesti“, – sakė Latvijos vadovas, skelbia Latvijos visuomeninis transliuotojas LSM.

Referendumo dėl partnerystės įteisinimo pas notarą paprašė opozicijos nariai. Jie dabar turi du mėnesius surinkti 154 241 parašus rinkėjų, kurie remia referendumo idėją. Jei tai pavyktų padaryti - tik tuomet būtų rengiamas referendumas dėl naujos formuluotės minėtame įstatyme.

Norint patvirtinti naują formuluotę 458 184 rinkėjų, kurie balsuotų už pasiūlymą. Labai maža tikimybė, kad opozicijai pavyks mobilizuoti tokį gausų rinkėjų būrį.