Vengrijos muziejaus direktorius atleistas dėl nuotraukų parodoje

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Vengrijos muziejaus direktorius atleistas dėl nuotraukų parodoje

Pen, 11/10/2023 - 12:10
Kategorija:
0 komentarų

Vengrijos nacionalinio muziejaus direktorius buvo atleistas dėl tarptautinės nuotraukų parodos, kuri, pasak vieno ministro, pažeidė griežtus šalies įstatymus prieš LGBTQ+. Parodoje eksponuojamose keliose nuotraukose buvo užfiksuoti pagyvenę gėjai. Ši situacija puikiai iliustruoja tai, ką būtų galima daryti Lietuvoje Seimui atsisakius panaikinti diskriminacinę nepilnamečių apsaugos nuo neigiamos informacijos įstatymo nuostatą.

Vengrijos kultūros ir inovacijų ministras János Csák atleido Laszlo Simon po to, kai direktorius atsisakė apriboti nepilnamečių patekimą į Pasaulio spaudos nuotraukų parodą Budapešto muziejuje. Parodoje buvo penkios filipinietės fotožurnalistės Hanah Reyes Morales nuotraukos, kuriose buvo užfiksuoti pagyvenę gėjai gyvenantys kartu Maniloje ir organizuojantys Drag pasirodymus.

Aptariamose nuotraukose nebuvo nuogybių, seksualinio pobūdžio ar kitaip nepriimtinos medžiagos, tačiau vyriausybė nurodė, kad paroda gali būti skirta tik suaugusiems.

„Ministras János Csák šįryt mane informavo, kad atleido mane iš Vengrijos nacionalinio muziejaus generalinio direktoriaus pareigų, nes, jo nuomone, aš sabotavau Vaiko apsaugos įstatymą“, – sakoma direktoriaus išplatintame pranešime spaudai. - „Aš atsižvelgiu į sprendimą, bet negaliu su juo susitaikyti. Pasaulio spaudos nuotraukų parodos vaizdų pristatymas nepažeidė jokių įstatymų“.

Kraštutinių dešinių pažiūrų valdantieji Vengrijoje jau metų metus rengia susidorojimo akcijas su LGBTQ+ bendruomene. Šiai partijai bet koks LGBTQ+ žmonių vaizdavimas, informacijos apie šią bendruomenę pateikimas nepilnamečiams laikomas nepriimtinu ir netoleruotinu.