Lietuvos psichologų sąjunga: žalingu įstatymu pateisinamos homofobiškos veiklos ir iniciatyvos mokyklose

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Lietuvos psichologų sąjunga: žalingu įstatymu pateisinamos homofobiškos veiklos ir iniciatyvos mokyklose

Ant, 11/07/2023 - 07:15
Kategorija:
0 komentarų

Lietuvos psichologų sąjunga pirmadienį kreipėsi į Seimą ragindama diskriminacinę ir žalingą nepilnamečių apsaugos nuo neigiamo viešosios informacijos poveikio įstatymo nuostatą. Ja ribojamas informacijos prieinamumas apie LGBTQ+ asmenis.

Organizacijos nuomone, įstatymo nuostata „sudaro prielaidas rastis iniciatyvoms, kurios diskriminuoja LGBTQIA+ asmenis (ypač nepilnamečius) bei jų šeimas. Ši įstatymo nuostata jau šiandien, LPS žiniomis, yra naudojama tam, kad būtų pateisinamos homofobiškos veiklos ir iniciatyvos mokyklose ar kitose ugdymo aplinkose, pavyzdžiui, pavienių politikų iniciatyvos savivaldybėse patvirtinti deklaraciją „Dėl genderizmo propagandos ir LGBT ideologijos sustabdymo savivaldybėse“ arba mokyklose vykstantis aktyvus dalies tėvų priešinimasis pokalbiams apie įvairios seksualinės orientacijos mokinius ir/ar vienalytes šeimas“.

Rašte pabrėžiama, kad kai LGBTQ+ temos ignoruojamos, formuojasi palankios aplinkybės plisti patyčioms mokyklose. Lietuvos psichologų sąjunga teigia, kad vienintelis būdas su jomis kovoti yra parodymas, jog visuomenė yra įvairi.

„Tiek mokyklose, tiek visuomenėje apskritai mes turime dėti pastangas, kad visi/os ir visokie/ios vaikai ir jaunuoliai bei jų šeimos jaustųsi priimti/os, gerbiami/os bei saugūs/ios“, - teigiama Seimui adresuotame laiške.

Lietuvos psichologų sąjunga sako pasisakanti už Lietuvos Respublikos nepilnamečių apsaugos nuo

neigiamo viešosios informacijos poveikio įstatymo pataisas, kuriomis Teisingumo ministerija siekia panaikinti minėtą diskriminacinę nuostatą.

ą

ą