Anglijos futbolininkė atsisakė paspausti FIFA vadovo ranką dėl jo seksistinių pasisakymų

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Anglijos futbolininkė atsisakė paspausti FIFA vadovo ranką dėl jo seksistinių pasisakymų

Pir, 08/21/2023 - 15:35
Kategorija:
0 komentarų

Anglijos rinktinės gynėja Lucy Bronze nepaspaudė FIFA vadovo Gianni Infantino rankos per medalių įteikimo ceremoniją. Tai įvyko netrukus po FIFA prezidento pasisakymų, kuriuose jis teigė, kad moterys turi „pasirinkti tinkamas kovas“ ir įtikinti vyrus elgtis vienaip ar kitaip.

Sekmadienį 2023 m. pasaulio futbolo čempionato finale Anglija pralaimėjo Ispanijai 1:0. Transliacijoje buvo matoma, kad per medalių įteikimo ceremoniją Anglijos gynėja tik palietė Gianni Infantino ranką, bet jos nepaspaudė. Paėjusi šiek tiek toliau ji tvirtai rankas spaudė kitiems pareigūnams.

Pati futbolininkė šio gesto viešai dar nekomentavo. Vis dėlto, daroma prielaida, kad žaidėja taip reagavo į pastaruosius FIFA prezidento seksistinius pasisakymus, kuriuose apie moteris kalbama globėjiškai.

Sidnėjuje G. Infantino teigė: „Aš sakau visoms moterims, ir jūs žinote, kad turiu keturias dukras, taigi turiu keletą namuose, sakau visoms moterims, kad jūs turite galia keisti. Pasirinkite tinkamas kovas. Pasirinkite tinkamus mūšius. Jūs turite galią keisti. Jūs turite galią įtikinti mus, vyrus, ką mes turime daryti ir ko neturime daryti. Padarykite tai. Tiesiog padarykite“.

Toliau jis pridūrė, kad būtent vyrai leidžia moterims varžytis: „Su vyrais, su FIFA, rasite atviras duris. Tiesiog stumkite duris. Jos yra atviros. Ir daryk tai nacionaliniu lygiu, kiekvienoje šalyje, žemyno lygmeniu, kiekvienoje konfederacijoje“.

Maža to, komentuodamas apie milžinišką moterų ir vyrų futbolininkų atlyginimų skirtumą, jis teigė, kad vienodas atlygis „nieko neišsprendžia“.

„Tai gali būti simbolis, bet tai nieko neišspręstų, nes tai yra vienas mėnuo kas ketverius metus ir tai yra keli žaidėjai iš tūkstančių ir tūkstančių žaidėjų“, – sakė jis. - „Turime išlaikyti tempą. Turime tai stumti. Turime siekti lygybės, bet turime tai daryti iš tikrųjų. Ir jūs, čia, šiame kambaryje, visos moterys šiame kambaryje, jūs turite galią tai padaryti. Taigi tikėk tuo“.