• Nuotr. GayLine.LT

Prieš Baumilos koncertą Palangoje – trans žmonių palaikymo akcija

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Prieš Baumilos koncertą Palangoje – trans žmonių palaikymo akcija

Št, 08/19/2023 - 09:00
Kategorija:
0 komentarų

Vakar vakare, klausytojams renkantis į Palangos koncertų salę pamatyti dainininko Vaido Baumilos pasirodymą, surengta trans žmonių palaikymo akcija. Ją išprovokavo transfobiniai pastarojo dainininko komentarai socialiniame tinkle Facebook.

„Norime aiškiai pasakyti, kad nežadame tylėti kai yra žeminami translyčiai asmenys. Kiekvienas žmogus yra vertas pagarbos, o vieši asmenys, taip pat ir Baumila, privalo prisiimti atsakomybę už savo žodžius ir veiksmus kuriais jie didina atskirtį ir dar labiau įtvirtina klaidingus stereotipus“, - sako GayLine.LT portalo redaktorius Martynas Norbutas.

Akcijoje dalyvavusi ir translyčių asmenų vėliavą laikiusi organizacijos „Mamos už LGBTQ+ vaikus” narė Rasa Račienė pastebėjo, jog panašios kalbos žeidžia trans vaikus turinčius tėvus.

„Kiekvienas žinomas žmogus turi jausti atsakomybę. Daug kas lygiuojasi į juos, seka ir tiki ką jie sako“, - teigia Rasa. – „Mūsų organizacijoje didžiąją dalį tėvų sudaro auginantys trans vaikus. Jie deda milžiniškas pastangas padėti vaikams suprasti ir atrasti save. Tokie Baumilos pasisakymai menkina šių tėvų jausmus. Trans klausimai didžiajai daugumai visuomenės iš vis yra sunkiai suprantami ir pastarasis įvykis tik pila žibalo į ugnį, tikrai nepadeda supratingumui atsirasti. Geriau nekalbėti temomis kurių nesupranti“.

„Trans vyras = vyras, Trans moteris = moteris“ – skelbė akcijos dalyvių laikomas plakatas. Juo norėta dar kartą pabrėžti, kad translyčiai žmonės yra visos visuomenės nariai, verti pagarbos ir palaikymo.

Primename, kad liepos pabaigoje Vaidas Baumila socialiniame tinkle Facebook paskelbė transfobinę žinutę apie Nyderlandų grožio konkurso nugalėtoją. Užvirus diskusijoms, atlikėjas patikslino savo poziciją neva nusakant lytį reikėtų vadovautis stereotipais kas vyriška ar moteriška.

„Nuoširdžiai pamatęs vyrą – sakau vyras. Pamatęs moterį – sakau moteris. Jei man trans žmogus pasakys, kad jis trans, jis man visad bus trans“, - rašė Vaidas. – „Vyrai yra vyrai. Moterys yra moterys, o trans yra trans“.

Anot akcijos dalyvių Palangoje, tokia logika veda prie pavojingų dalykų – kai žmonės imami skirstyti į tuos, kurie atitinka stereotipus, todėl yra priimtini visuomenei, ir tuos, kurie jų nepatinka – todėl verti atstūmimo bei atskirties ar net susidorojimo.

Nuotr. GayLine.LT

Nuotr. GayLine.LT