Martynas Norbutas

LGBTQ+ žmonių patirtys Lietuvoje: teisingumo reikia laukti ilgai, bet tai verta daryti

Minint Tarptautinę kovos su homofobija, bifobija ir transfobija dieną, Seime vykusioje diskusijoje Lietuvos žmogaus teisių centro advokacijos vadovė, teisininkė Monika Guliakaitė-Danisevičienė pasakojo kokį ilgą kelią reikia praeiti LGBTQ+ žmonėms siekiant teisingumo. Nepaisant to, GayLine.LT redaktorius pabrėžia, kad patyrus neapykantos išpuolius reikia kreiptis į teisėsaugą, nes tik tokiu būdu galima keisti padėtį visuomenėje.

Bažnyčia jungiasi į kovą prieš Konstitucinį teismą? Buria mokslininkus

Konstituciniam Teismui priėmus sprendimą dėl partnerystės, neapykantą kurstantys veikėjai ėmėsi aiškinti, kad neva minėtas teismas peržengė savo kompetencijas. Dabar grupė aktyvistų, kurių priešakyje yra kardinolas Sigitas Tamkevičius, išplatino viešą kreipimąsi į Seimą ir Prezidentą, kuriame kviečia įgyvendinti Konstitucinio Teismo reformą.

LGBTQ+ žmonių realybė Lietuvoje – patiria išpuolius, bet gintis nesiryžta

Įvairios apklausos rodo, kad apie pusę LGBTQ+ žmonių patiria diskriminaciją ir išpuolius, tačiau tik maža dalis jų apie tai praneša policijai ar atsakingoms institucijoms. Politikai teigia, kad norint pokyčių – reikėtų tai daryti aktyviau, tačiau LGBTQ+ žmonės vardija priežastis kodėl apie neapykantą nutylima.

Absurdų absurdas: Vėgėlė registravo siūlymą išbraukti partnerystę iš civilinio kodekso

„Jei (tai) būtų sveikatos apsauga – ilgos eilės, tai gal išvis reikėtų panaikinti ligonines, nebebus eilių“, – ironizavo M. Norbutas LNK žurnalistų paklaustas apie absurdišką I. Vėgėlės siūlymą. „I. Vėgėlė yra ne tik neišsipildęs prezidentas, bet ir neišsipildęs teisininkas“, - komentavo T. V. Raskevičius.

Diskusijos Seime dalyviai: LGBTQ+ diskriminacija Lietuvoje išplitusi kone visose srityse

Šiandien apskrito stalo diskusijos „Ar saugu LGBTQ+ žmonėms Lietuvoje? Įžvalgos ir perspektyvos“ dalyviai konstatavo, kad LGBTQ+ diskriminacija yra paplitusi – ją patiria beveik pusė žmonių. Lietuva šioje srityje lenkia beveik visas Europos Sąjungos šalis. Seimo nariai žada imtis pokyčių.

Viešas laiškas neapykantos skleidėjams: „Nesuprantu, kodėl jums rūpi mūsų lovos reikalai“

Kartais užtenka pavartyti komentarus po straipsniu apie LGBTQ+ temą ir iškart pasijunti ne kaip žmogus, bet kaip objektas. Neapykantos pilni žodžiai, užuominos apie seksą, vulgarios detalės apie tai, kaip esą mylisi gėjai – tarsi visi tie komentatoriai būtų ne tik ekspertai, bet ir paslaptingi stebėtojai – stovi šalia lovų ir viską fiksuoja. Man kyla vienas klausimas: kodėl taip rūpi mano – ar bet kurio kito LGBTQ+ žmogaus – lovos reikalai?

M. Norbutas: Kodėl visuomenei kuriama iliuzija, neva gėjai negali turėti vaikų?

Vis dar nemaža dalis žmonių Lietuvoje įsitikinę, kad gėjai „negali turėti vaikų“ – esą tai ne tik biologiškai neįmanoma, bet ir morališkai nepriimtina. Tačiau šis požiūris – tai ne faktu, o baime ir nežinojimu paremtas mitas, kuris aktyviai palaikomas dalies politikų, religinės bendruomenės ir konservatyvios žiniasklaidos.

Dvi tos pačios lyties poros teismo keliu reikalauja registruoti užsienyje sudarytas santuokas

Dvi tos pačios lyties šeimos kreipėsi į teismą ir reikalauja įpareigoti civilinės metrikacijos įstaigą įtraukti į apskaitą sudarytas santuokas. Lietuvos teisės aktai įpareigoja užsienyje susituokusias poras pranešti apie santuokos sudarymą, tačiau vėliau atsisakoma registruoti tokias sąjungas motyvuojant tik tuo, kad jos sudarytos ne tarp vyro ir moters.

Balandžio 24 d. - Spaudos konferencija - Teisme nauji reikalavimai apginti LGBTQ+ šeimas

Balandžio 24 d., ketvirtadienį, 10:30 val. Tolerantiško Jaunimo Asociacija kviečia dalyvauti spaudos konferencijoje. Jos metu bus pranešta apie naują pareiškimą prieš Lietuvą skundžiant atsisakymą į registrus (apskaitą) įtraukti užsienyje sudarytą tos pačios lyties asmenų santuoką.

Konstitucinis teismas nusprendė apginti nesusituokusias šeimas

Šiandien Konstitucinis Teismas nusprendė pripažinti, kad politikai nedrįsę priimti partnerystės reglamentavimo paneigė žmonių teisėtus lūkesčius. Todėl įstatymo nuostata, kuria buvo žadama kažkada ateityje apibrėžti partnerystę, paskelbta prieštaraujančia Konstitucijai. Taip pat pripažinta, kad draudimas tos pačios lyties šeimoms sudaryti partnerystę taip pat pamina svarbiausią šalies teisės aktą.