Kodėl kasmet dalis žmonių miršta sekso metu?

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Kodėl kasmet dalis žmonių miršta sekso metu?

Ant, 02/01/2022 - 20:00
Kategorija:
0 komentarų

Seksas turi daug teigiamo fizinio ir psichologinio poveikio, įskaitant aukšto kraujospūdžio mažinimą, imuninės sistemos gerinimą ir geresnį miegą, rašo 15min. Tačiau yra ir tamsioji pusė: žmonės kartais miršta sekso metu arba netrukus po jo.

Laimei, tokių atvejų pasitaiko itin retai ir jie sudaro 0,6 proc. visų staigios mirties atvejų. Yra daugybė priežasčių, kodėl žmonėms taip nutinka. Daugeliu atvejų tai sukelia fizinė įtampa, susijusi su lytine veikla, receptiniai vaistai (pavyzdžiui, vaistai erekcijos sutrikimams gydyti), arba nelegalūs narkotikai. Bet kokios staigios mirties rizika didėja su amžiumi. Vokietijoje atlikus teismo medicinos pomirtinį 32 tūkst. staigių mirčių per 33 metų laikotarpį tyrimą nustatyta, kad 0,2 proc. atvejų įvyko seksualinės veiklos metu.

Staigi mirtis dažniausiai ištiko vyrus (vidutinis amžius 59 metai), o dažniausia priežastis buvo širdies priepuolis. Tačiau neseniai mokslininkai nustatė, kad šis reiškinys būdingas ne tik vidutinio amžiaus vyrams.

Pusės atvejų nustatyta, kad mirties priežastis buvo staigus širdies ritmo sutrikimas, vadinamas staigios aritminės mirties sindromu arba SADS. Antra pagal svarbą priežastis buvo aortos disekacija. Tai įvyksta, kai didžiosios arterijos, iš širdies aprūpinančios krauju visą kūną, sienelės sluoksniai plyšta ir kraujas teka tarp sluoksnių, todėl ji išsipučia ir plyšta.

Daugiau 15min.