Moterys kvietė susipažinti su Stambulo konvencijos turiniu ir netikėti melais

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Moterys kvietė susipažinti su Stambulo konvencijos turiniu ir netikėti melais

Pen, 08/04/2023 - 12:15
Kategorija:
0 komentarų

Vakar prie Martyno Mažvydo bibliotekos surengtas Vilniaus moterų namų piketas, kurio metu žmonės buvo kviečiami susipažinti su Stambulo konvencijos turiniu.

„Manau, kad mes imituojame kovą su smurtu prieš moteris šeimoje. Mums reikalingas labai rimtas pasaulėžiūrinis perversmas ir politinės valios pasikeitimas. Pastaruoju metu Lietuvoje matome tik atžangą“, – ELTA teigia Vilniaus moterų namų direktorė.

Anot Lilijos Henrikos Vasiliauskės, kai kurių Seimo narių teiginiai esą įrankių kovai su smurtu artimoje aplinkoje Lietuvoje šiuo metu pakanka, nėra teisingi. O kalbos Seime dėl poreikio kreiptis į Konstitucinį Teismą dėl Stambulo konvencijos neprieštaravimo Konstitucijai – tėra tik ratifikavimo proceso vilkinimas.

„Lietuva gaus lygiai tokį patį atsakymą kaip ir kitos, prieš ją buvusios, radikaliosios dešinės paveiktos valstybės, kurios kreipėsi dėl išaiškinimo ir gavo tą patį išaiškinimą. Tai neprieštarauja nei Lietuvos, nei Europos Sąjungos Konstitucijai“, - ELTA sako Lilija.

Ji pabrėžė, kad šalies gerovė priklauso nuo moterų padėties šalyje. „Valstybės atsakomybė žmogaus teisių įtvirtinime duoda pagrindą tolydžiam ekonomikos vystymuisi, valstybės stabilumui ir visoms kitoms sritims. Net finansinės institucijos – Pasaulio bankas, Tarptautinis valiutos fondas – šalių skolinimosi reitingus vertina pagal moterų padėtį visuomenėje. Jei abiejų lyčių piliečių padėtis yra gera, jei valstybė įtvirtina visų piliečių teises, vadinasi, bus ir ekonominis stabilumas, ir raida“, – teigia Vilniaus moterų namų direktorė.

Vilniaus moterų namų nuotrauka

Vilniaus moterų namų nuotrauka

Nuotr. Vilniaus Moterų namai